2.3 C
London
Sunday, April 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

8 Martie 2011 - "LA MULTI ANI !"

Discussion in 'Traditii' started by lovelyd, Mar 8, 2011.

1. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Am cautat pe forum daca exista aceasta rubrica si n-am gasit-o(iar daca exista,imi cer scuze),astfel ca n-aveam unde sa las traditionalul mesaj catre voi,dragele mele. -ras4-

Astazi iti doresc sa primesti atatea flori incat sa-ti faci gradina. Atatea felicitari incat sa ai vorbe bune pentru tot anul... Atata dragoste incat chiar daca ai da inapoi la fiecare, tot ti-ar mai ramane... (textul nu-mi apartine,dar m-a impresionat -limba- )

2. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Foarte frumos Diana !!

Buna remarca : niciun barbat / sot / prieten / colaborator... nu s-a gandit ca noi meritam un simplu "La Multi Ani" !! Asa ca tot noi femeile va trebui sa ne oferim ("handjoburi" - GLUMESC!!!) martisoare si felicitari, macar asa, ca de la femeie la femeie...

LA MULTI ANI tuturor mamelor / femeilor / vizitatoarelor acestui forum -hipno- -ma-iubesc- -inima-

http://www.youtube.com/watch?v=rzd5WNj0LTg

3. angel93

angel93 New Member

Trophy Points:
    0
    Cer mii de scuze in numele meu si in numele tuturor userilor de sex masculin de pe forum -ras4- . Eu chiar vroiam sa fiu primul care deschide subiectul asta dar din pacate (si nu e o scuza, pentru ca am trimis si PM unui administrator) nu imi mergea nici macar sa vad sectiunile, a fost o problema tehnica -hipno- .
    Acum trec la subiect si urez LA MULTI ANI tuturor femeilor si mamicilor de pe acest forum si nu numai, care in mare parte mi-au fost mamici virtuale si m-au ajutat cu sfaturi si sustinere. -inima-
    As fi vrut sincer sa fi oferit mai mult decat o urare, si asta intarziata -scuze- dar va spun asta din inima.
    Sa aveti o primavara si un an cu impliniri si realizari!

4. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Multumim de urari angel93, ellaws, lovelyd...
    Trebuie sa fac o remarca, cristyan.groman a fost primul care a facut urarile de 8 martie, in doua postari diferite (cele deschise de el cu ceva timp in urma).
    Barbatii au deocamdata o scuza, sunt la munca, iar ziua mai are multe ore pana se incheie.
    Va urez si eu sa va fie viata o primavara insorita.

5. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Da,Crimm,stim.

Eu una de cand m-am logat,mesajul lui Cristyan a fost primul pe care l-am citit.

Banuiesc ca Ellaws a facut referire la faptul ca nu s-a deschis nici un topic pe aceasta tema.

Angel93,multumim pt gandurile tale bune si recunosc ca si pe mine ma batea gandul de aseara sa deschid acest topic,dar mi-am spus ca voi fii prea "matinala".

In legatura cu barbatii care sunt la munca si din pacate nu ni se pot alatura acum,maine chiar trebuie sa participe,ca doar e ziua lor,nu?

Cel putin,eu asa am inteles,ca pe data de 9 martie se sarbatoreste ziua barbatului. -ras4- Daca gresesc,corectati-ma,va rog -nu-ma-uit-

6. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Asa este Diana, maine, traditional se sarbatoreste "Cei 40 de mucenici" sub denumirea populara "40 de Sfinti" si varianta mai moderna "Ziua barbatilor" (identificati probabil cu sfintii?) si tot maine se mananca "mucenici" sau "sfinti" sau "sfintisori" (denumirea difera de la o zona la alta) si se inchina 40 de pahare... -ceeee?-

Barbatii azi de ziua femeii sunt la munca, dar fac pariu ca pentru maine isi vor lua liber... -da-da-

Multumesc si eu pentru urari LovelyD, Crimm, Anghel -hipno-

7. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    off topic - Eu chiar sunt departe rau de tara mea,incat am si uitat ca maine ar trebui sa servesc traditionalii mucenici la masa ! -ceeee?-

Si nu-mi ramane decat sa visez la ei... -trist- cat priveste partea cu paharele...scump domne,scump,dincolo era mai ieftin !!! -ras2-

8. angel93

angel93 New Member

Trophy Points:
    0
    La noi ,in Romanica noastra, parca ziua barbatului a fost declarata oficial pe 5 mai (sau 9 mai, dar asta este ziua Europei -nas- , 5 mai ramane atunci), si cei 40 de "sfinti" sunt defapt 44 -ras4- ,deci ziua dedicata barbatilor in stil traditional se numeste 44 de pahare -ras2- (pe 9 martie).
    Dar topicul nu e pentru noi, deci inca o data la multi ani reprezentantelor sexului frumos -multi-ani-

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    O PRIMAVARA CU MULTA BUCURIE SI SANATATE! LA MULTI ANI!

Multumesc tuturor pentru urari: un buchet mare de impliniri si din partea mea!-ziua-mamei-

10. dorina.m

dorina.m New Member

Trophy Points:
    0
  11. eduard34

eduard34 New Member

Trophy Points:
    0
    La Multi Ani Doamnelor si Domnisoarelor!
    Va doresc multa sanatate si fericire,ca de rest,va descurcati voi! -asa-asa-

Fie ca toate implinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni…si fie ca primavara iubirii sa va inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale. Va doresc un 8 Martie cat mai frumos.-cadou-

Si pentru sotia mea -dragoste2-

12. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    La multi ani tuturor femeilor (mame, doamne, domnisoare) din intreaga lume.

13. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    La multi ani dragi domnisoare,
    Mame, fete, nevestioare,
    Bucurii eu va doresc
    Cata ploaie e-n nord vest,
    Si iubire neaparat
    Din partea cui va e drag!
    -cadou- -inima- -ziua-mamei-

14. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Multumim de urari tuturor celor ce s-au gandit si la noi...ca si cantitate deloc neglijabila...LOL.
    Fetelor, sa aveti parte de soare in viata voastra, norii sa se risipeasca cat ai clipi, ploaia sa stearga orice urma de suparare.
    Fiti fericite ca sunteti femei!

15. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    La Multi Ani, dragi doamne si domnisoare! -ziua-mamei-

Share This Page