3.6 C
London
Saturday, December 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

21-12-2012 ARE U AFRAID OF IT{IS THE END}?

Discussion in 'SEZATOARE' started by lucandrew2006, Jul 6, 2008.

1. lucandrew2006

lucandrew2006 New Member

Trophy Points:
    0
    -Salut nu vreau sa panichez pe nimeni ma intreb doar daca e adevarat ce se zice despre aceea data si cine crede daca e adevarat...intradevar sunt semne prea multe{cautati http://www.youtube.com/watch?v=F4GzUhoF5M4 }e adevarat ca trebie sa ne obisnuim cu ideea dar sincer e greu sa stii ca mai ai cel mult pina 2012.Stiu ca se poate si miine sa se intimple dar termen limita 2012?? -shucks- hucks-

2. bivo

bivo New Member

Trophy Points:
    0
    hi
    Imi place melodia de pe fundalul clipului :X...un sfarsit va fi mai devreme sau mai tarziu...2012 ?! nu cred... -cmon- mon-

3. florysana

florysana New Member

Trophy Points:
    0
    -cry2- ry2- ...dragilor!!!! semne au fost tot timpul.dar parca acum mai multe ca niciodata.referitor la ce este pe you tube,e un colaj a consecintelor provocate de oameni,de-a lungul timpului.pe la noi ,in Maramures e o vorba:,,ce-si face omul cu mana lui...se numeste lucru manual,,.! asa ca suportam cum putem aceste nenorociri,cu speranta ca macar pe cealalta lume va fi mai bine....oricum ce este pe you tube e foarte sugestiv -scared- cared- si ar trebui sa ne puna pe ganduri.deocamdata...e bine asa cum e (in Maramures).vom trai si vom vedea ce va fi in Wolverhampton,din 14 iulie. o duminica frumoasa pt toti romanii din uk! va urez de-aici din Sighetu-Marmatiei,jud.Maramures. -hello- ello- . -saint- aint-

4. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Eu una nu cred...in Biblie scrie ca nimeni in afara de Dumnezeu nu stie data cand Iisus va veni pe pamant asa ca nu pot sa cred in astfel de calcule...E adevarat ca se intampla multe in lumea asta...dar se intampla de zeci de ani incoace si nimeni nu stie cand va veni sfarsitul....
    Ca sa nu mai spun ca am mai auzit povesti din astea,mai tineti minte cand a fost eclipsa totala de soare ???

5. openbsd

openbsd New Member

Trophy Points:
    0
    Da...se pare ca totul este adevarat; sunt tot mai multe semne care arata asta.
    Urmariti acest video si o sa vedeti ceea ce am vazut si eu acum cativa ani...Incredibil!

http://www.videostop.ro/play.php?vid=1581

6. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Ce tare !! Chiar ma asteptam la un video cu sfarsitul lumii... -hehe- ehe-
    Dar pt unii este un subiect delicat si serios,tot ce ne ramane e sa asteptam si vom vedea,nu?

7. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Wow. Eu ma asteptam oarecum la ceva comic, avand in vedere faza cu http://www.stoarce-ticreierii.com .
    Btw, n-am vazut nicio rezolvare a acelui joc...
    Revenind la topicul initial, nu cred ca stie cineva cand va fi sfarsitul lumii, stiu doar ca exista persoane interesate sa sadeasca panica in oameni. De ce? Interese care depasesc un simplu cetatean de rand.

ENJOY LIFE AS IT IS SI NU ASTEPTATI SA CADA DROBUL DE SARE!

8. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    Eu una nu cred - si cum a mas spus cineva innainte pe forum - se petrec atitea evenimente si s-au petrecut din totdeauna culmea este ca de ce acum le vedem mai mult? poate si din cauza ca avem mai mult timp sa ne gindim la ce rau sau bine facem pe lumea asta. Dar ca sa cred ca la o anumita zi intr-un anumit an, etc vom termina sa mai existam nu cred. Tsunamiuri si cutremuri, etc noi tot am intimpinat - iar acum citiva ani imi aduc aminte ca se spunea ca vom termina sa mai existam in anul 2000 - uite ca am trecut si de millenium si vad ca am tot supravietuit - tot ce intimpinam acum este pe motiv ca polurile se schimba si trecem printr-o tranzitie globala atita tot.

9. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    asa cum s-a mai scris deja in fata mea, aceste lucruri existau si inainte, cu 30, 40 de ani inainte, si mi-aduc aminte ca bunicii imi ziceau (religiosi fiind) ca sfarsitul lumii este iminent. Mentionez ca ei au murit acum 20 de ani!
    De-asemenea, inainte sa descoperim noi internetul, un om religios (weird) mi-a spus " internetul inseamna sfarsitul lumii, si ca cei din afara pot sa priveasca inauntrul casei tale prin internet " (nu cred ca se refera la webcam) si ca sa ne incredem in Dzeu, etc etc. Asta s-a intamplat cu 15 ani in urma.
    La fel si cu " global warming" care exista de cand existam si noi. Razboaie, de cind eram la liceu,
    cutremure am prins 3, ninsoare in aprilie si grindina in mijlocul verii, de 2 ori in Ro, calduri ingrozitoare de 40C, toata copilaria, dar atunci nimeni nu se vaita de " inclazire globala" . Asa ca tampenia asta cu 20/12/2012 nu ma sperie. Iti spun sincer, daca as crede cu adevarat, as da demisia de la servici miine si as pleca in lume, traveling - to enjoy the last 4 years of my life.

10. openbsd

openbsd New Member

Trophy Points:
    0
    ...semnele despre 2012 inca continuaaa; am cules chiar eu imagini si leam pus intrun filmuletz;
    Sa vedem acum cati interesati or sa vina pe Romani-Online sa discute despre 2012 :); sper sa nu vina toti Emo.

http://www.youtube.com/watch?v=0xUADdDoeAg

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Spiritual ca-ntotdeauna...Cel mai mult mi-a placut "antechristul", pardon, "distrugatorul lumii" -amazed- mazed- -hellno- ellno- -tare dragalas si inocent...Dar sa "stuchesc" in san... -stunned- tunned- -scared- cared-

12. adyucb

adyucb New Member

Trophy Points:
    0
    Totul este intr-un echilibru perfect planetele, galaxiile, universul in sine create de ul EL perfect.
    Cu ce te-ar ajuta daca ai sti cand acest echilibru se rupe ??? Te-ai pocai, ai fi mai bun, ai respecta cele 10 porunci ???? astea le poti face si acum nu?
    Iar in ceea ce priveste intrebarea EXISTA VIATA DUPA MOARTE ? OM MURI SI OM VEDEA -dance- ance-
    Eu unu cred in viata ( sufletului ) dupa moarte ca doar orice sfarsit duce la un nou inceput nu ??
    Un sfat: Lasati grijilea astea de o parte ca sa nu uitati sa va traiti viata -ahaa- haa-

13. sutemiwaza

sutemiwaza New Member

Trophy Points:
    0
    Problema nu este EVENIMENTUL petrecut,evenimente,cum ai spus, au avut loc din totdeauna!Problema suntem NOI,imbatranim si suntem miscati de acele evenimente,suntem ingroziti ,speriati de ceea ce se poate intampla!! -takecare- akecare-

14. alenia1980

alenia1980 New Member

Trophy Points:
    0
    Ciudatenie

Tin minte ce se zicea despre anul 2000...ca va vebi sfarsitul lumii, ca o sa murim toti! Aveam 13 ani cand am auzit aberatiile astea si tin minte ca imi faceam eu calcule, ca o sa mor tanara, la 20...si eram tare trista, acum am 28 si cand vad astfel de chestii imi vine sa ii omor pe idioti care de joaca de-a Dumezeu!
    Va intreb are rost sa va stresati? de parca lumea nu are destule motive in viata cotidiana pentru stres, ne mai trebuie si altele in +
    Va pup

Share This Page