Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Exeter?

Bristol, Gloucestershire, Somerset, Dorset, Wiltshire, Devon, Cornwall and the Isles of Scilly
12 posts • Page 1 of 1

Exeter?

Postby ailed27 » Sep 26th, '12, 12:21

Cineva in zona Exeter? :)
ailed27
Haiduc
Haiduc

Re: Exeter?

Postby deceneu » Sep 26th, '12, 13:18

Exeter este pe langa Wales. Am fost la un festival acolo acum 2 saptamani. Nu cred ca sunt romani pe acolo
deceneu
Erudit
Erudit

Postby ailed27 » Sep 26th, '12, 14:24

sunt romania..dar nu la fel ca in londra! e deajuns sa mergi la Car boot si auzi lume vorbind romaneste:)
ailed27
Haiduc
Haiduc

Postby ailed27 » Sep 26th, '12, 14:25

romani..pardon! graba
ailed27
Haiduc
Haiduc

Postby Didi Doo » Oct 4th, '12, 17:08

Da,eu sunt in zona :) Desi inca nu am fost la car boot :P
Didi Doo
Gramatic
Gramatic

Postby ionutzdr » Oct 22nd, '12, 19:26

ajung si eu miercuri acolo
ma bucur ca mai sunt Romani prin zona.
Sanatate multa va doresc!
ionutzdr
Cetitor
Cetitor

Postby sebastianpacurar » Oct 29th, '12, 15:49

1. Exeter nu e pe langa Wales. om trai noi pe o insula mica dar e ceva cale pana in Wales totusi.
2. Suntem cativa romani dar nu cred ca enorm de multi. In sapte luni am auzit romaneste de vreo trei ori
3. Cine stie sa mi spuna si mie unde se tine car boot sale si cand. Imi trebuiesc doua biciclete :)
4. Cine doreste sa dea un semn si iesim la o halba. Eu cu sotia ne am mutat aici in martie si nu cunoastem mai pe nimeni.
Ziua buna.
sebastianpacurar
Gramatic
Gramatic

Postby deceneu » Oct 29th, '12, 15:51

Sebastiane, nu cred ca sunt mai mult de 100 de mile pana in Wales. Habar nu ai unde traiesti! Eu am fost acolo odata si din greseala am ajuns pe pod in wales...
deceneu
Erudit
Erudit

Postby sebastianpacurar » Oct 29th, '12, 16:20

Bine ca nu stiu. Sunt aproape 100 de mile pana la podul despre care vorbesti. si care e langa Bristol deci nu mi dau seama cum ai ajuns din greseala acolo. Exeter e la capatul lui M5, fix in sud vestul tarii. Dupa cum ziceam mananci o paine buna pana ajungi in Wales. Dupa cativa ani de batut partea asta de tara chiar am pretentia ca stiu unde locuiesc. Dar fie cum zici.
Ziua buna
sebastianpacurar
Gramatic
Gramatic

Postby somerset » Nov 18th, '12, 19:34

sebastianpacurar wrote:1. Exeter nu e pe langa Wales. om trai noi pe o insula mica dar e ceva cale pana in Wales totusi.
2. Suntem cativa romani dar nu cred ca enorm de multi. In sapte luni am auzit romaneste de vreo trei ori
3. Cine stie sa mi spuna si mie unde se tine car boot sale si cand. Imi trebuiesc doua biciclete :)
4. Cine doreste sa dea un semn si iesim la o halba. Eu cu sotia ne am mutat aici in martie si nu cunoastem mai pe nimeni.
Ziua buna.

salut. daca vrei sa gasesti un car boot pur si simplu cauta pe net car boot urmat de zona unde esti si cu siguranta o sa gasesti macar cateva.incearca aici : http://www.carbootsales.org/search_uk.html mai simpu de atat nu se poate :) pur si simplu il alegi pe cel mai apropiat sau dupa ora la care se tine, gasesti si de la 6 am si de la 2 pm. din ce zona esti? poate iti pot recomanda un loc anume.
somerset
Scrib
Scrib

Postby alinav80 » Mar 13th, '13, 00:12

Salut!

acum 1 an cand cautasem romani in Exeter nu gasisem pe nimeni aici. Sunt cativa, cred ca mult mai putini decat in alte zone mai "multiculturale".
Este o comunitate destul de mare de romani care are si biserica duminica, cred ca penticostala.
E si un magazin romanesc nou deschis.
pe facebook e un grup "romani in Exeter"
alinav80
Calfa
Calfa

Postby Nortia » Jun 20th, '13, 22:59

Hello everybody! Acum am descoperit si eu forumul si topicul cu "Exeter". Mai activeaza cineva pe-aici?
Nortia
Cetitor
Cetitor

12 posts • Page 1 of 1