Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Clinica ginecologie Londra ?

Medicina clasica si alternativa
17 posts • Page 1 of 1

Clinica ginecologie Londra ?

Postby Lonewolf » Aug 30th, '10, 17:50

Buna, am nevoie rapid de un recomandare, caut o clinica ginecologica privata in Londra pentru un consult ginecologic + ecografie FARA a avea scrisoare de la GP. Daca cunoasteti vreuna cat de cat rezonabila ar fi perfect.

Trebuie sa merg cu o ruda si nu reusesc nicicum in Oxford pentru ca toti cer scrisoare de la GP si nu ar fi o problema inregistrarea DAR E URGENT ! am fost si la accidents and emergency dar au facut un consult foarte superficial si i-au dat niste antibiotice ca "S-ar putea sa aiba o infectie" da nu ii sigur. Pe mine numa ma enervat cum naiba pe sanatatea omului spui ca tratezi ceva ce ar putea fi ?!?! WTF !?!?!

Un nume sau nr de tel e binevenit, o zi placuta tuturor!
Lonewolf
Gramatic
Gramatic

Re: Clinica ginecologie Londra ?

Postby licurici » Aug 30th, '10, 20:47

Buna,

Ai incercat cumva in Oxford si la Alec Turnbull Clinic in Cowley? E o clinica de Family planning, nu ai nevoie de programare sau trimitere si e ceva de genul.."primul venit, primul...consultat". O sa te puna insa sa completezi un formular in care trebuie trecute datele personale si cele ale GP-ului..Singura chestie e ca nu au ecograf,deci daca ruda ta are nevoie de ecografie neaparat...nu stiu cat de mult te ajuta aceste info. Dar eu zic sa incerci totusi pt ca macar va avea un consult ginecologic, chiar si fara ecograf.

Iti las adresa si nr de tel

Alec Turnbull Clinic
Raglan House
23 Between Towns Road
Cowley
Oxford
OX4 3JH
Tel: 01865 456666

Poti ajunge din centru cu autobuzele 1 si 5 si ceri bilet pana la Cowley Centre(asta in caz ca nu cunosti zona si nu ai masina).

Sper sa te ajute aceste info.
Bafta si sanatate multa.
licurici
Librar
Librar

Postby Dio » Aug 31st, '10, 00:09

Exista o clinica privata pe Beech Road in Headington, chiar in cadrul Manor Hospital. Putin cam scumpa, dar e de preferat decat sa mergi la Londra.

http://www.oxfordprivategp.com/index.php
Dio
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby Lonewolf » Sep 2nd, '10, 13:23

Multumesc de raspunsuri, am rezolvat pana la urma !

Nu credeam ca mai exista romani in oxford pe forum ;)

O zi placuta si mult succes in tot ce faceti !
Lonewolf
Gramatic
Gramatic

Postby Dio » Sep 3rd, '10, 00:57

Lonewolf, ma bucur ca totul e OK. In afara de Badea Cartan cam toata lumea a ajuns pe la Oxford.

De remarcat… Oxford e de neegalat in ceea ce priveste serviciile medicale. Nu cred ca exista un loc in UK mai privilegiat ca Oxford… are cam toata gama de servicii medicale iar John Radcliffe Hospital are peste 1000 de doctori la vreo 800 paturi.

Dar, cel mai bine e sa nu ai de-a face cu doctorul.
Dio
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby albea » Sep 3rd, '10, 07:25

Dio wrote:
Lonewolf, ma bucur ca totul e OK. In afara de Badea Cartan cam toata lumea a ajuns pe la Oxford.

De remarcat… Oxford e de neegalat in ceea ce priveste serviciile medicale. Nu cred ca exista un loc in UK mai privilegiat ca Oxford… are cam toata gama de servicii medicale iar John Radcliffe Hospital are peste 1000 de doctori la vreo 800 paturi.

Dar, cel mai bine e sa nu ai de-a face cu doctorul.

Plus de asta, tocmai a fost anuntat ca destinatia turistica nr 1 in UK. Pe 2 vine Edinburg si abia pe 3, Londra. Asta asa, ca fapt divers, ca nu e pe topic.
albea
Contributor
Contributor

Postby Anna22 » Sep 27th, '10, 22:31

Anna22
Cetitor
Cetitor

Postby anouka » Sep 27th, '10, 23:49

Bath BMI Clinic
Prices & Appointments: 01225 835555
anouka
Cavaler
Cavaler

Postby anouka » Sep 27th, '10, 23:51

de asemenea, este si
Circle Bath

Foxcote Avenue, Bath Business Park, Peasedown St. John, Bath, Avon, BA2 8SF
01761 422 324
si mai sunt si in Bristol
anouka
Cavaler
Cavaler

Postby LiviaG » Jun 25th, '11, 20:39

salutare!
locuiesc in agnlia deja de 2 ani, timp in care doar o data am fost la urgenta cu o infectie la picior- primit sfat gratis - de cumparat paracetamol ,evident.
de curand m-am mutat in essex, nu am GP, si as vrea un control de rutina, la ginecologie. din experienta, am sanse sa o primesc gratis? din cate vad pe aici toti vorbiti de bani. insa am o prietena careia urmeaza sa i se faca operatie de amigdalita pt care nu va plati nimic. ati putea sa ma sfatuiti, va rog, ce optiuni am, sa fie cat mai ieftin? (ieftin=gratis )
va multumesc anticipat!
LiviaG
Senior
Senior

Postby Mutu » Jun 26th, '11, 01:26

In primul rand cauta-ti un GP. Linkul de mai jos te va ajuta:

http://www.nhs.uk/servicedirectories/Pa ... iceType=GP

Odata inscrisa la GP, poti sa vezi si ginecologul.

Daca ai probleme serioase, du-te direct la A&E, cineva o sa te vada si o sa-ti prescrie un tratament, daca este cazul.
Image
Mutu
Contributor
Contributor

Postby LiviaG » Jun 26th, '11, 09:10

multumesc mult de raspuns! crezi ca dc merg la A&E nu va treb sa platesc consultatia? mi-e teama de sume exorbitante, de aia am tot amanat o gramada de vreme vizita.

inca o data multumesc!
LiviaG
Senior
Senior

Postby dromaderu » Jun 26th, '11, 10:57

LiviaG wrote:multumesc mult de raspuns! crezi ca dc merg la A&E nu va treb sa platesc consultatia? mi-e teama de sume exorbitante, de aia am tot amanat o gramada de vreme vizita.

inca o data multumesc!

Livia,

nu te poti prezenta in A&E pt o consultatie ginecologica!!
In A&E te prezinti DOAR pt o urgenta!
Si, sa nu te mire daca, ceea ce consideri tu ca fiind urgenta, ei nu o vor considera asa.

Pt control ginecologic gratis, doar via GP, dar, si acolo trebuie sa-l convingi ca este absolut necesar,
mai ales acum cand GPii preiau fondurile NHS, adica, ca sa te trimita la un consult de specialitate, GP-ul va cheltui din bugetul alocat lui!

Mai ramane privat-aici da, se plateste, si, da, poate fi scump!
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby LiviaG » Jun 26th, '11, 12:40

e bine de stiut.
la cum am zis, nu sunt familiara cu sistemul de sanatate de aici, dar invat, incet-incet.
multumesc!
LiviaG
Senior
Senior

Postby gella » Jun 29th, '11, 06:47

stie cineva vre un trick ptr probleme de fertilitate??ca GP ne a zis sec ca nu avem virsta ptr fonduri sau gratuitati de la stat!!si ne a trimis cu zimbetul pe buze la privati
Dar poate stie cineva vre -o chestie , sau treb sa ma dau ff bolnava si sa sjung la urgenta ?
mii d emultumiri!!!
gella
Cronicar
Cronicar

Postby marirafiq » Dec 15th, '13, 06:31

buna ziua !!! am si eu o problema vreau neaparat o adresa in Croydon un cabinet ginecologic roman privat ,nu am gp ,vreau neaparat o consultatie ,cred ca am o sarcina extrauterina ,nu sunt sigura dar totusi vreau o consultatie .ajutatima va rog cu o adresa ,daca nu in Croydon macar in alta parte ,dar sa fie romani ca nu stiu engleza si imi este foarte greu ,o adresa si un numar de telefon .....va multumesc !!!
marirafiq
Cetitor
Cetitor

Postby sapanta » Dec 15th, '13, 16:56

un anunt mai vechi http://www.romani-online.co.uk/forum/sa ... 50#p153143
Buna ziua tuturor, daca aveti nevoie de o clinica privata in Londra care dispune si de cabinet ginecologic va puteti adresa la Palmers Green Clinic. Aici puteti gasi medici ginecologi, medic de familie, fizioterapeut, alergolog, pediatru, dermatolog,chirurg, puteti trece orice test functional si majoritatea analizelor. Vorbesc si limba romana.
adresa: Palmers Green Clinic, 265 Green Lanes, N134XE,
tel. 020 8144 5119
tel. 079 3113 1370
tel. 079 4783 7195
tel. 079 4466 1282
sapanta
Boier
Boier

17 posts • Page 1 of 1