Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

west ham industries uk londra

Politica, religie, istorie, astrologie si imagine negativa
12 posts • Page 1 of 1

west ham industries uk londra

Postby niramairoh » Mar 25th, '13, 02:41

am marea rugaminte cine detine informatii despre aceasta companie sa-mi spuna si mie daca exista si daca este o companie serioasa am primit oferta de lucru in cadrul unui program de recrutare in constructii londra , ma aflu in romania si nu stiu ce sa fac compania se numeste west ham industries va multumesc !
niramairoh
Cetitor
Cetitor

Re: west ham industries uk londra

Postby motrutismana2000 » Mar 25th, '13, 13:31

Depinde ce scrie in mail . Eu am gasit un tip de anunt asemanator pentru Germania (acolo era pentru fabrici ). Mi-au raspuns la mail si cer CV si copie dupa cartea de identitate cu adresa . Daca si in mailul tau cer aceleasi lucruri inseamna ca e campanie de strangere de adrese de mail ,nume ,adrese etc - adica fishing si nu joburi. Eu am stat in Anglia si in momentul de fata nu au de lucru constructorii care sunt acolo cu acte in regula dar barim ceilalti care vor sa vina. Daca mai cer si bani atunci e teapa pe fata.
motrutismana2000
Cetitor
Cetitor

Postby niramairoh » Mar 25th, '13, 19:00

Pai da au cerut aproximativ 80 lire sau 415 ron zic ei ptr acte blue card, nino ,utr . Si la mine cere la fel cv +copie buletin , persoana care ma contactat prin email se numeste Elena Popescu se recomanda officer administrator .Multumesc tuturor care posteaza pe aceasta tema sa stie si ceilalti cum sta treaba cu genul asta de firme
niramairoh
Cetitor
Cetitor

Postby motrutismana2000 » Mar 25th, '13, 20:13

Nici macar nu sunt prea harnici . Si pentru Germania folosesc acelasi nume Elena Popescu si dau un telefon de la un bloc de birouri din Dormund. Pun pariu ca aceasta "Elena Popescu " locuieste in acelasi timp si in Anglia avand birouri tot intr-un office building - uitate la post code . Dupa modul de operare par a fi "arzoi de la Valcea"
Last edited by Dan on Mar 26th, '13, 08:34, edited 1 time in total.
Reason: limbaj
motrutismana2000
Cetitor
Cetitor

Postby costy1964 » Mar 26th, '13, 08:16

-nuuu- aveti grija nu platiti eu am fost mai naiv si am platit la cec banc va trimet paragraful care mi-lau trimes sa vedeti,
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Avand in vedere, aspectele enuntate mai sus, prin mandatul pe care il detin din partea Companiei West Ham Industries UK va comunic urmatoarele:

Ati fost selectionat pentru a ocupa un loc de munca in cadrul Companiei West Ham Industries UK in urmatoarele conditii:

LOCUL DE MUNCA OFERIT: Lucrator Constructii (Maistru);

SALARIUL OFERIT: 1.500 Lire/ luna NET;

DURATA CONTRACTULUI DE MUNCA: Determinata de 06 luni cu posibilitate de renegociere si prelungire;

BENEFICII SUPLIMENTARE: Masa de pranz este asigurata gratuit de angajator, sub forma de tichete valorice, 8.40 Lire/ zi;

BENEFICII SUPLIMENTARE: Cazarea este asigurata, gratuit, in rezidenta Companiei din Londra, in conditii civilizate, 2 persoane in studio;

PROGRAM DE LUCRU: 8h/ zi + 1h/ zi pauza de masa, 5 zile/ saptamana.

Ca urmare a ofertei noastre, va trebui ca pana in cursul zilei de Marti, 26 Martie inclusiv, sa ne comunicati:

1. Un numar de telefon mobil la care va putem contacta;

2. Numarul de contact al unei rude apropiate, care poate fi contactata in caz de urgenta;

3. Sa ne comunicati daca detineti autorizatie de munca (Blue Card sau Yellow Card + NINO + UTR) pentru Marea Britanie si sa ni le trimiteti scanate;

4. Daca nu aveti autorizatie de munca pentru Marea Britanie, sa platiti taxa de 415 de Ron catre Authorization Officer Dragos Banu, cont deschis la cont deschis la CEC Bank, Cod IBAN: RO39 CECEB 20508 RON 3395189 (in lei) reprezentand costurile de eliberare ale Autorizatiei de Munca in Marea Britanie si sa ne trimiteti chitanta scanata.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nu platiti oameni buni ca este teapa.
costy1964
Cetitor
Cetitor

Postby Ciprianuk » Mar 26th, '13, 10:02

Super tare. Da ce acte sa faci frate ptr uk cu 4 milioane?..cat de naiv sa fi sa crezi ca iti fac astia blue card,..cand altii se chinuiesc ani intregi dupa blue..?.. Ce sa zic..ii duce capul numai la smecherii pe romanii astia ai nostrii.. De cand sunt in uk, o singura data am luat o teapa, ca am gasit un anunt pe gumtree..am sunat si daca nu ma tinut la tel vreo 8 minute in asteptare..sa vb cu managerul..era ptr un hotel..sofer, self. Si in timp ce stateam la tel, m-am gandit sa bag nr de tel unde sunasem, pe net..si acolo surpriza..nu eram singurul pacalit. Am inchis..si apoi la factura..imi luase 20 de lire.. Asa ca..multe smecherii se mai fac.. Cu toate ca la capatul celalt era unu cu o engleza stricat..gen indian zic eu. Fratilor..mare atentie ca ne mananca astia..si ne mai intrebam de ce nu ne lasa sa venim aici.?!... Succes va doresc..
Ciprianuk

Postby anem0na » Apr 3rd, '13, 06:57

interesant...si eu voiam sa ma interesez de aceasta companie mi s-a parut ceva suspect de prima data cand am vazut anuntul, era prea frumos ca sa fie adevarat. pacat, pentru ca unii ar da oricat ca sa plece pentru un job mai bun iar altii profita de naivitatea unora. si mie tot o anume Elena Popescu (ce nume banal, parca e dat ca exemplu) mi-a trimis mail si tocmai am trimis cv pentru ca sunt foarte curioasa ce imi spune. daca aveti noutati mai postati.
anem0na
Cetitor
Cetitor

Postby anem0na » Apr 3rd, '13, 07:02

-nuuu- cine ar fi atat de naiv sa depuna bani intr-un cont -nu-ma-uit-
anem0na
Cetitor
Cetitor

Postby sandy4life » Apr 11th, '13, 18:02

Daca te ajuta cu ceva desi cred ca te ajuta foarte mult ieri am gasit si eu o firma asemanatoare si suna cam asa :

Compania Jardin Tuileries Paris

Buna ziua,

Numele meu este Alexandra Stanciu si sunt reponsabila procedurii de recrutare online a Companiei Jardin Tuileries Paris in Romania.

Ca urmare a aplicatiei dvs pentru un job in cadrul Companiei Jardin Tuileries Paris, a raspunsurilor date la Mini Interviu, precum si a documentelor atasate, consider ca sunteti profilul de persoana pe care Compania Jardin Tuileries Paris il doreste in vederea ocuparii unui loc de munca.

Avand in vedere, aspectele enuntate mai sus, prin mandatul pe care il detin din partea Companiei Jardin Tuileries Paris va comunic urmatoarele:

Ati fost selectionat pentru a ocupa un loc de munca in cadrul Companiei Jardin Tuileries Paris in urmatoarele conditii:

LOCUL DE MUNCA OFERIT: Operator Curatenie Spatii Birouri/ Hoteluri Paris;

SALARIUL OFERIT: 1.300 EUR/ luna NET;

DURATA CONTRACTULUI DE MUNCA: Determinata de 03 luni cu posibilitate de renegociere si prelungire;

BENEFICII SUPLIMENTARE: Masa de pranz este asigurata gratuit de angajator, sub forma de tichete valorice, 9 EUR/ zi;

BENEFICII SUPLIMENTARE: Cazarea este asigurata, gratuit, in rezidenta Companiei Jardin Tuileries din Paris, in conditii civilizate, 2 persoane in studio;

PROGRAM DE LUCRU: 8h/ zi + 1h/ zi pauza de masa, 5 zile/ saptamana.

Ca urmare a ofertei noastre, va trebui ca pana in data de Vineri, 12 Aprilie inclusiv, sa ne comunicati:

1. Un numar de telefon mobil la care va putem contacta;

2. Numarul de contact al unei rude apropiate, care poate fi contactata in caz de urgenta;

3. Sa ne comunicati daca detineti autorizatie de munca (Carte de Sejour) pentru Franta si sa ne-o trimiteti scanata;

4. Daca nu aveti autorizatie de munca pentru Franta, sa platiti taxa de 255 Ron catre
Accreditation Inspector Banu, Cont deschis la CEC Bank, Cod IBAN: RO 39 CECEB 20 508 RON 33 95 189 (in lei) reprezentand costurile de eliberare ale Autorizatiei de Munca in Franta si sa ne trimiteti chitanta scanata.

Mentiuni Finale:

Aceasta este oferta de munca a Companiei Jardin Tuileries Paris, vis-a-vis de aplicatia dumneavoastra pentru un loc de munca.

Oferta este INDIVIDUALA, pe durata DETERMINATA si CONFIDENTIALA.

In cazul in care aspectele enumerate mai sus nu se indeplinesc, oferta noastra de munca este considerata refuzata si nu exista niciun fel de obligatii intre parti.

Transportul din Romania la Paris se va efectua cu autocarul, costul transportului fiind acoperit de catre Jardin Tuileries Paris.

Dupa finalizarea precedurii de recrutare si intocmire a dosarelor de recrutare, veti fi contactati de catre coordonatorul echipei care va va furniza toate informatiile necesare referitoare la plecare.

Contractele colective si individuale de munca se vor semna la Paris la sediul Companiei Jardin Tuileries Paris, in doua exemplare romana si franceza, conform Codului Muncii din Franta.

O zi frumoasa,

Ce pot zice e ca suna a teapa. Daca tot asigura toate costurile (Transport, cazare, masa, etc.) de ce nu ar asigura si un permis de munca ?
Dupa cum vezi anuntul e cam identic doar ca e pentru Franta/Paris
sandy4life
Cetitor
Cetitor

Postby mada. » Apr 21st, '13, 18:58

Servus! Aveam in gand sa va intreb de firma "West Ham Industries", de la care tocmai ce am primit o foarte tentanta oferta, insa am gasit deja raspunsul :)

Va adresez totusi o alta intrebare..de Logitrans LTD stie cineva ceva???? nu de alta, dar si ei suna foarte tentanti si cumva foarte ok ca sa fie real..

Va multumesc!
mada.
Cetitor
Cetitor

Postby sandy4life » Apr 21st, '13, 19:05

O firma serioasa costa. ti-as recomanda http://www.marshallagency.co.uk . Mie imi par ok. Cel putin tu iti platesti toate ei doar iti ofera job+cazare+acte, etc. pune o intrebare si te vor lamuri. Cel putin te sfatui sa vezi inatai orice firma daca sunt inregistrati intradevar. Deobicei o firma serioasa au si numere de fix, adresa e-mail, mobile, etc. nu doar mobile si o adresa de e-mail la misto. Succes.
sandy4life
Cetitor
Cetitor

Postby vmichaela » Apr 22nd, '13, 06:01

ATENTIE LA WEST HAM LONDON COMPANY!

Eu sunt in Romania si cautam un job pentru mine si sotul meu. Am gasit un anunt al firmei sus-mentionate si suna foarte bine. Am trimis un mesaj si am primit un mail de la ei. Meseria mea de baza de jurist si experienta mea in recrutare personal pt strainatate m-au facut sa caut informatii.
In primul rand firma nu apare la search pe Google ceea ce e inadmisibil.
Daca Elena Popescu, asa cum zicea cineva pe acest forum, era in acelasi timp si in UK si in Germania, Alexandra Stanciu se afla si ea in acelasi timp in UK si in Franta. Mail-ul meu a fost semnat de Alexandra Stanciu.
La fel cum mai spun si alte persoane pe acest forum - o adresa ciudata, un numar aparent din UK - citez din mail:
"Registered Offce: Heron House Hale Wharf, Ferry Lane, London, Greater London, United Kingdom
Post Code: N17 9NF
Company No: OC329070
Phone/ Fax: +44 (0) 20 88 24 10 01"
Taxa pt acte era de de 50 lire.
Totul e prezentat prea simplu cand romanii se chinuie sa obtina permis de munca.
CONSIDER CA E TEAPA.
vmichaela
Cetitor
Cetitor

12 posts • Page 1 of 1