Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Lista Neagra a firmelor de intermediere job-uri !

Ce servicii ti-ar putea face viata mai usoara in UK
180 posts • Page 3 of 61, 2, 3, 4, 5, 6

Re: Lista Neagra a firmelor de intermediere job-uri !

Postby adyboos13 » Jun 17th, '13, 05:44

Oaaaaaaaaaaaaaa deci să inteleg că este firmă fantomăăăăă????????
adyboos13
Cetitor
Cetitor

Postby ccarmen.e » Jun 17th, '13, 14:51

Buna ziua!

Multumesc pentru un astfel de topic :) Ma arunc si eu cu ceva pareri personale fiind una din pers care isi doreste sa ajunga in UK la un job legal.
Ruby Red - consider ca cere mult prea multi bani, par a fi f amabili, multe emailuri dar repet, prea multi bani ptr ceea ce ar fi de oferit.
PearsonAnderson - nu am idee ce o fi de capul lor, pe topicul asistentilor(toate 72 pagini) am vazut ceva pareri, pentru mine ei sunt reprezentanti doar de vorbe, nimic concret.

Sunt acum in discutii cu Eurolife, nu stiu inca ce sa cred despre ei, as vrea sa cred ca va vor fi corecti si contractele se respecta, am inteles totusi ca se tin de cuvant in general.
Mai discut si cu o firma M.S. WRANGHEL din Timisoara. Inca nu stiu ce sa aleg dintre cele 2 dar deocamdata par a fi in regula.
ccarmen.e
Haiduc
Haiduc

Postby Andrei2800 » Jun 19th, '13, 03:17

RadaCristian wrote:Salutare,

Eu am aplicat direct prin compania Ruby Red din UK si vreau sa va spun ca am fost foarte multumit. Intr-o saptamana am avut toate documentele gata si programarea pentru yellow card confirmata. Nu apelati la agenti din romania pentru ca majoritatea nu sunt seriosi si mai dati si banii degeaba. Daca vreti seriozitate si profesionalism apelati cu incredere la firma asta Ruby Red din Uk, le trimiteti un email si or sa va raspunda imediat.
Vorbiti doar cu un domn Adrian Park care este directorul companiei sau cu o domnisoara Victoria. Atentie ! compania aceasta Ruby Red UK nu mai foloeste parteneri din romania asa ca aplicati direct la ei. Am avut cativa prieteni care au apleat la diferite firme din romnia si s-au ales cu banii dati degeba asa ca aveti grija.
O sa va coste ceva dar aveti un job garantat in cel mai scurt timp si abolut toate informatiile de care aveti nevoie pt UK.

Poate ai ajuns tu in Uk cum ai ajuns...dar se cunoaste povestea ca firma te obliga intr o modalitate sau alta sa lansezi astfel de idei online cum, ca ar fi seriosi . MARE GRIJA SI ATENTIE. PARK CEL MAI MARE MAGAR.FIRMA E O MAGARIE URIASA. NU PLATITI NIMIC LA EI, NUMAI VORBE MULTE, TE TRIMIT PRIN UK,NU II INTERESEAZA DECAT SA VA IA BANII. NU CREDETI? FACETI O INCERCARE. NU AM CREZUT CA POT EXISTA ASA OAMENI, CARE SA ITI IA SI ULTIMII BANUTI DIN BUZUNAR. SI TE LASA SI IN STRADA DACA NU PLATESTI. PARK? CEL MAI MARE MANGLITOR EXISTENT PE PIATA LOCURILOR DE MUNCA. INTR O BUNA ZI SE VA GASI CINEVA SA IL BAGE LA RACOARE, PREA MULTE PERSOANE A MINTIT SI INSELAT CU SUME EXORBITANT DE MARI
Andrei2800
Cetitor
Cetitor

Postby marx » Sep 3rd, '13, 22:20

Buna -ras4-

Recent, am depus un CV la agentia Euro Staff Solutions. Am fost contactata de catre un consultant, mi-au trimis informatii legate de postul de au pair, consultantul m-a ajutat sa completez cv-ul de pe site-ul lor, mi-au explicat de la inceput despre actele necesare pentru dosar, gen recomandari, fotografii tip buletin, chiar si scrisoare de genul ''dear family''. Am citit si raspunsurile de pe-aici si sunt putin ingrijorata. Ce-i drept, din cate spun ei, poti sa platesti costul de mediere prin mai multe variante, cum ar fi pe loc, inainte sa pleci din tara sau in rate, in primele 3 luni de munca. Nu am experienta cu agentiile de genul, dar pana acum mi-au parut destul de seriosi si in afara de costul de mediere nu au cerut alti bani , si nu am gasit nimic de rau despre ei, pe net. I-am gasit inregistrati la LISTA AGENŢILOR DE OCUPARE A FORŢEI DE MUNCĂ ÎN STRĂINĂTATE AFLAŢI ÎN EVIDENŢA INSPECTORATULUI TERITORIAL DE MUNCĂ BRAŞOV din 2013. Voi ce ziceti? Ce intrebari ar trebui sa le mai pun? Aveti experienta cu aceasta agentie? -wow-

Astept cu nerabdare raspunsuri si sfaturi -hipno-
marx
Cetitor
Cetitor

Postby neacsumihai2009 » Sep 6th, '13, 13:36

Salutare
Mihai ma numesc

Recent era sa cad in plasa celor de la Ruby red (Adrian Park, Andreea Ciurea... si toata gasca ) -nu-zic-

Vreau totusi sa ajung in UK sa muncesc, pentru ca la noi ..nu prea se gaseste, chiar daca am 3 ani de voluntariat, mi se cere experienta

Aveti ceva recomandari de firme serioase? -ras4-
neacsumihai2009
Calfa
Calfa

Postby georgiv » Sep 6th, '13, 18:05

neacsumihai2009 wrote:Salutare
Mihai ma numesc

Recent era sa cad in plasa celor de la Ruby red (Adrian Park, Andreea Ciurea... si toata gasca ) -nu-zic-

Vreau totusi sa ajung in UK sa muncesc, pentru ca la noi ..nu prea se gaseste, chiar daca am 3 ani de voluntariat, mi se cere experienta

pt. ce job?
georgiv
Contributor
Contributor

Postby neacsumihai2009 » Sep 7th, '13, 17:38

Receptioner
neacsumihai2009
Calfa
Calfa

Postby neacsumihai2009 » Sep 9th, '13, 17:25

georgiv wrote:
neacsumihai2009 wrote:Salutare
Mihai ma numesc

pt. ce job?

Receptioner
neacsumihai2009
Calfa
Calfa

Postby HarvestMoon7 » Sep 23rd, '13, 16:16

Salut,

Vreau si eu sa scubscriu la cele spuse despre RUBY RED!!!
Sunt in UK din Mai 2012; am ajuns aici prin intermediul ICEPWORLD Romania, avand ca partener englez RUBY RED UK si TOPAZ BLUE, la acea vreme. Totul a decurs relativ in regula, cu intraziere de 3 luni la programarea pentru Yellow, dar... s-a facut intr-un final. Inainte cu 3 luni de-a deveni eligibila pentru Blue, i-am sunat pe cei de la ICEPWORLD sa intreb daca e ok sa fac si aplicatia de Blue prin Ruby Red, mi s-a spus ca din motive profesionale ei nu mai lucreaza cu aia de la RUBY RED si ca daca vreau sa fac aplicatia, o fac pe riscul meu. Cee ce am si facut, de peste 3 luni am platit pentru o programare la Croydon si n-am avut nici un update, nimic. Tipa care lucra cu ei, Victoria Kulacenkova, presupun ca nu mai lucreaza acolo, iar Adrian Park ala s-a dat la fund. TOPAZ BLUE nu mai exista, in schimb au bagat BLUE RAY, asa se numeste firma inlocuitoare, asa ca ATENTIE!

In ceea ce ma priveste, ca sa urmz procedura standard inainte de tribunal, asa cum am fost sfatuita, urmeaza sa le mai trimit inca o sa scrisoare, dupa care inaintez plangerea - si de ce sa nu o faceti si voi? Costurile pe care le implica nu sunt mari, dar macar poate ni se vor returna banii, iar, o data cu asta, fiind atatea plangeri, poate se intampla ceva si cu nemernicul ala de Park.
HarvestMoon7
Calfa
Calfa

Postby cesy1332 » Nov 24th, '13, 14:33

Buna . as dori sa stiu ceva injo utile despre Eurolife Consulting din Bucuresti...sunt seriosi ? dar cam in cat timp reusesti sa pleci dupa ce ai dat interviul ? dupa acea taxa de mediere , consultanta ...se mai platesc alte taxe pana ajungi in UK? sa stiu la ce ma astept / am luat deja o plasa si nu mai vreau ...poate sunteti draguti sa-mi dati ceva detalii. multumesc si va doresc numai bine ! -ras4-
cesy1332
Cetitor
Cetitor

Postby AnaC » Nov 24th, '13, 16:51

cesy1332 wrote:Buna . as dori sa stiu ceva injo utile despre Eurolife Consulting din Bucuresti...sunt seriosi ? dar cam in cat timp reusesti sa pleci dupa ce ai dat interviul ? dupa acea taxa de mediere , consultanta ...se mai platesc alte taxe pana ajungi in UK? sa stiu la ce ma astept / am luat deja o plasa si nu mai vreau ...poate sunteti draguti sa-mi dati ceva detalii. multumesc si va doresc numai bine ! -ras4-

Faptul ca iti cer un comision colosal si nesimtit, acum, cu o luna inainte de a se ridica restrictiile de munca, ti se pare serios?

Restul, suport informational & altele ... le gasesti free, chiar aici pe site.

Ai multe optiuni de a da un interviu pentru un job fara a fi nevoit sa platesti comisioane.

Succes!
AnaC
Librar
Librar

Postby sajhfdjfdkjsgk » Nov 26th, '13, 11:44

Salutare! Eu vreau sa va spun ca am aplicat pentru un job in Irlanda prin compania Ansa Jobs si vreau sa va spun ca am fost foarte multumit.Intr-o saptamana am avut toate documentele gata si interviul in lb.eng. efectuat.Daca vreti seriozitate si profesionalism apelati cu incredera la firma din Targu mures Ansa Jobs.Eu le multumesc din suflet.
sajhfdjfdkjsgk
Cetitor
Cetitor

Postby TheXman » Nov 26th, '13, 12:19

Sigur ca da fratika si nick-ul ales de tine este in limba engleza ? Pare de incredere ca si firma la care ii faci reclama .
Ock Ohem Ocktei Wies Barsoom

"Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima ! Este complice !"
George Orwell
TheXman
Logofat
Logofat

Postby Dan » Nov 26th, '13, 12:34

sajhfdjfdkjsgk wrote:Daca vreti seriozitate si profesionalism apelati cu incredera la firma din Targu mures Ansa Jobs.Eu le multumesc din suflet.

Superb, ma duc sa ma inscriu chiar acum!
http://zello.com/channels/k/ceBiO
Dan
Administrator
Administrator

Postby supremus » Dec 10th, '13, 22:20

IMI ZICIeti va rog ceva parere daca ati fost prin euro staff solution? is de inceredere????
multumesc
supremus
Cetitor
Cetitor

Postby Mr.Smith » Dec 10th, '13, 23:34

Euro Staff Solution SRL pare ca este mai mult casa de amanet decat o firma de recrutare si plasare forta de munca. -ras2-

Lista bunurilor acceptate ca garantie
Mai jos aveti categoriile de bunuri care sunt acceptate de catre EURO STAFF SOLUTION sa contituie garantie materiala pana la achitarea integrala a tarifului de mediere:

1. Obiecte electronice:
- laptopuri
- tablete
- telefoane GSM
- sisteme audio
- televizoare LCD si LED
- aparate foto
- aparate GPS
- console jocuri video (play station, Xbox, Wii, etc...)
- computere / servere
- imprimante
- video proiectoare
- gadgeturi
...si altele.

2. Arta si obiecte de colectie:
- tablouri
- ceasuri
- bijuterii

3. Autoturisme
- insotite de certificat fiscal, fara datorii.

http://www.eurostaffsolution.ro/content ... i-garantie
Mr.Smith
Discipol
Discipol

Postby joepro » Jan 6th, '14, 13:39

Tocmai am avut un interviu(skype) la Ruby Care, dupa asta intuitia mi-a spus " e prea frumos sa fie adevarat" si intradevar s-a adeverit din ce-am citit pe aici.
Adrian Park si acolitele lui din Romania(andreea ciurea respectiv Delia) sunt o mana de manglitori care te vrajesc pana cazi in plasa lor daca esti naiv. Initial i-am crezut pe cuvant cu toate ca Adrian Park nu s-a grabit in a-mi explica costurile si asta mi-a cam ridicat un semn de intrebare. Pe urma am inteles. Si-a tras panarama aia de Andreea sa-si convinga clientii prin charmingul ei ca totul e roz in UK, si ca e neaparata nevoie de tine in UK cat mai rapid. In 2-3 sapt te-au si plasat. Totul pentru 200£(la semnarea contractului) + 200£(inainte de plecare), iar daca dai semne de ingrijorare te linisteste pitipoanca plasandu-ti o imagine vizuala de toata frumusetea in minte "pai 400£ e un fleac, odata ajuns in UK o sa iei la 1200£/luna, cazare ieftina, asigurare de sanatate" iar romanul fomist dupa bani musca garantat.
Am s-o mai sun odata sa-i umplu frigiderul pana nu se mai inchide.

In concluzie:
- O firma serioasa nu face interviuri prin skype.
- Nu cere bani inainte, ci isi ia comisionul in rate din salariul castigat cum trebuie si stipulat in contract.
- O firma serioasa nu are un site de 2 lei ticsit cu citate din Ghandi.
- O firma serioasa nu figureaza ca "Struck off and dissolved" in registrul comertului https://www.gov.uk/get-information-about-a-company -> start now dupa care bagati la company number 7851310

Asadar, check and double check inainte sa dati bani castigati din greu in RO( mai rau, sa va pierdeti chiar si locul de munca, pentru ca lor nu le pasa) si nu va lasati hipnotizati de salarii uimitoare la care nici nu puteti visa in RO, pentru ca de cele mai multe ori sunt doar o iluzie.
joepro
Cetitor
Cetitor

Postby Raluca10 » Jan 7th, '14, 23:26

Buna, prin ce firma imi recomandati sa plec in Anglia? Vroiam sa plec prin firma Euro Staff Solution, dar nu mai sunt asa singura.
Raluca10
Cetitor
Cetitor

Postby marius-sibiu » Jan 9th, '14, 11:44

buna ziua. in urma discutiei purtate astazi cu d-na Aura Butiurca din partea Ansa Jobs, doresc sa precizez urmatoarele:
- in Irlanda firma nu mai face angajari, au pierdut legaturile pentru aceasta tara; magis1- fi atent la acest aspect; am asteptat 7 luni si am ramas cu visul....in mai am semnat contractul, in iulie trebuia sa plec in Kildare, iulie s-a facut septembrie....nimic.....am ajuns in decembrie, am fost informat ca nu se mai fac angajari in irlanda, ramane anglia......si.....dupa 9 luni de asteptare, PROMISIUNI SI VISE DESARTE am renuntat la gandul ca aceasta firma ma poate trimite la munca in U.K;
- prin aceasta postare doresc ca alti candidati sa fie atenti la ce reprezinta ANSA JOBS si ASTFEL sa nu treaca prin situatia mea;
- angajarile pe Anglia se fac foarte greu, personal am dat interviu cu ancer, partenerul lor din Anglia, am trimis si video template pe langa toate documentele solicitate absolut degeaba. ansa se gaseste intro postura neonoranta in ceea ce priveste plasarea de personal in Anglia; exista persoane care au plecat, dar, foarte putine fata de numarul solicitarilor;
- recuperarea taxei de plasare se face foarte greu, am asteptat 3 saptamani sa imi vad banii de vise inapoi -1523 lei recuperati, taxa de interviu telefonic in engleza de 100 lei a ramas in posesia firmei, lucru reglementat si de contract din pacate.......singurul lucru de apreciat aici este ca D-na Butiurca a comunicat din cand in cand si a raspuns la telefon sau mail pe acest subiect intro situatie de criza si sub sceptrul unor posibile plangeri la politie, procuratura, APC sau audio-vizual;
- d-na butiurca, astept sa ma chemati in tribunal pentru aceasta postare cu cea mai mare placere; plangerea la politie o am redactata pentru inselaciune, o voi pune in practica deindata ce ma chemati la tribunal pentru incalcarea clauzelor contractuale de confidentialitate :); zambesc, dar nu e rasul meu adevarat pe aceasta drama produsa de firma de vise ANSA JOBS;
- in urma discutiilor cu d-l Calin, angajatul d-nei Butiurca, am renuntat la job in iunie 2013, mi-am facut pasaportul, bagajele si asteptam doar contractul; NIMENI SA NU FIE NAIV SI CREDUL CA MINE; e o vorba, nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard!! aviz amatorilor pe aceasta idee :(! evident, nu s-a intamplat nimic, toate promisiunile d-nei Butiurca au fost desarte si eu sunt tot in Romania!;
- ultima idee ( promisiune, vis ) era ca intre 1-7 februarie 2014 ar fi trebuit sa merg la targu mures, sediul firmei pentru interviu direct cu angajatorii englezi.....poate sa creada oricine ca asa va fi, eu NU. e ca povestea cu lupul din padure, dupa ce de 10 ori ti se spune ca se rezolva, a "n"-a oara nu mai crede nimeni!;
- am fost de 4 ori personal in 2013 la sediul firmei in targu mures pentru a vedea personal ce se intampla si nu am gasit niciodata pe nimeni acolo - obloanele trase permanent pe casa galbena de la nr. 10....; la telefon ansa jobs raspunde foarte, foarte rar ( am sunat de mii de ori ), iar prin e-mail din cand in cand!
- am avut un dialog civilizat cu ansa jobs, fara cuvinte murdare si fara amenintari; astazi imi spunea d-na Butiurca ca ea nu a cerut la nimeni sa renunte la job pentru a pleca in strainatate prin intermediul firmei ansa - o intrebare, cand ti se spune ca pleci in iulie si ai inceheiat contractul de mediere, stii si hotelul la care vei merge, in cazul meu Carton , nu este normal ca in iunie sa iti inchei toate socotelile cu angajatorul curent?.....niciodata sa nu faceti asa ceva, fara contract semnat cu angajatorul din strainatate sa nu renuntati la job-ul din romania; eu am facut acest lucru si am pierdut cu brio!!! am crezut in promisiunile d-lui Calin si ad-nei Butiurca si m-am fript rau de tot!;
- din pacate, am fost mintit cu nonsalanta.....rectific. am fost dus cu zaharelul permanent, amagit si pus intro situatie in care singurul care a pierdut am fost eu!; firma ansa merge mai departe, eu sunt in romania si imi calzulez efectele esecului si a dorintei de a pleca prin intermediul acestei firme de vise;
- toate promisiunile personale ale d-nei Butiurca de a ma trimite in anglia nu s-au concretizat, mai mult am asteptat 8 luni acest lucru .....acum sunt 9 luni de cand am semnat contractul de mediere!;
- as vrea ca naivitatea mea si increderea oarba intro firma ca ANSA JOBS sa fie de FOLOS altor semeni dornici de un trai mai bun in afara tarii; deschideti ochii, cercetati mai bine si nu va lasati amagiti de mirajul unui job in strainatate prea usor; sunt atat de multe firme de vise.....fiti mai vigilenti decat mine!;
Concluzie: la hotelul Carton - Kildare/Irlanda trebuia sa lucrez.......astazi, 09.01.2014 toate visele si sperantele sunt din carton!

Multumesc!
marius-sibiu
Cetitor
Cetitor

Postby kenny87 » Jan 10th, '14, 10:42

Work Experience, ok firma, isi iau banii de la tine in comision. Mau trimis in Anglia la o agentie din Doncaster, APLUS Recruit. Sunt aici din Aprilie 2013. Pana sa plec din Romania imi promiteau marea cu sarea, de parca gaseam aur pe strada aici, deci sa nu credeti tot ce vi se spune, dar sunt aici de ceva timp si am de lucru... asta conteaza.

Eurolife am colegi de post-liceala sanitara care au ajuns aici prin firma aceasta si e mult mai bine decat cu Work Experience, chiar daca te costa mai mult si trebui sa dai banii in avans.

dar prea batut in cap sa fie romanul ca sa mai plece acum prin agentie
kenny87
Haiduc
Haiduc

Postby Adry1980 » Jan 28th, '14, 22:31

Buna seara.am primit si eu o oferta de la European Staff Recrutment din Brasov pentru un post Care assistant in Bristol.Nu se percepe comision ,trebuie sa mi iau bilet de avion bani de chirie si mancare.plata e de 6,75 de lire pe ora impozitati 20% iti platesti chiria si mancarea. De aici imi dau oferta contractul urmand a fi semnat in Anglia,unde trebuie sa gasesc eu birourile nu ma asteapta nimeni la aeroport. Mi e teama sa iau o decizie e cineva plecat in post similar? Sau cu aceasta firma din Brasov. Va rog dati un semn.Multumesc
Adry1980
Calfa
Calfa

Postby dromaderu » Jan 28th, '14, 23:09

Adry1980 wrote:Buna seara.am primit si eu o oferta de la European Staff Recrutment din Brasov pentru un post Care assistant in Bristol.Nu se percepe comision ,trebuie sa mi iau bilet de avion bani de chirie si mancare.plata e de 6,75 de lire pe ora impozitati 20% iti platesti chiria si mancarea. De aici imi dau oferta contractul urmand a fi semnat in Anglia,unde trebuie sa gasesc eu birourile nu ma asteapta nimeni la aeroport. Mi e teama sa iau o decizie e cineva plecat in post similar? Sau cu aceasta firma din Brasov. Va rog dati un semn.Multumesc

Trecutau anii cand venea careva sa te astepte la aeroport, de fapt, pentru carer nu cred ca s-a intamplat vreodata,
iar sa vina din Bristol, nici o sansa.
E posibil sa fie OK dar, vei trage in jug cam 60 plus ore/saptamana, si vei ramane in mana cu te miri ce, net, dupa chirie/etc/etc.Ai un nr de contact si un nume (PM eventual) si-i sun eu maine sa-i intreb exact ce si cum.
Daca vrei sa vii ca si carer acum in UK, de munca este LA GREU!, trebuie sa stiti engleza cat de cat si sa aveti ceva exp;erienta in domeniu.
Nu lasati firmele sa va jepcuiasca!
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby Adry1980 » Jan 28th, '14, 23:17

Nu imi cere nici un comision dar cheltui mult cu drum cazare si banii de mancare pe o luna nu am contract numai oferta cica in Anglia se semneaza contreactul .Iti trimit datele acum . Ti as fi foarte recunoscatoare daca m ai sfatui . Multumesc dromader
Adry1980
Calfa
Calfa

Postby Adry1980 » Jan 28th, '14, 23:22

European Staff Recruitment
+4407740864279
91 Waterloo Road , Capital Tower, Lambeth,London,SE1 8 RT
Adry1980
Calfa
Calfa

Postby dromaderu » Jan 29th, '14, 20:09

Adry1980 wrote:European Staff Recruitment
+4407740864279
91 Waterloo Road , Capital Tower, Lambeth,London,SE1 8 RT

Am sunat astazi de trei ori la acest numar, de fiecare data imi intra mesageria vocala, or is ocupati, or vor lasat mesaj sa aiba idee cu cine discuta?
Nu stiu, eu, mai sceptic asa de felul meu, incerc si maine!
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby madalinagiorgiana » Jan 30th, '14, 12:40

buna.sunt noua pe forum si as vrea sa stiu daca stie cineva ceva de pcq recrutments.m-au sunat in legatura cu oferta lor de munca in irlanda dar pare prea frumos ca sa fie adevarat mai ales ca nu percep comision.va rog daca stie cineva!! -nu-stiu-
madalinagiorgiana
Cetitor
Cetitor

Postby andreeakra » Feb 12th, '14, 09:54

A plecat cineva sau stie cineva ceva de firma VPL Healthcare? Am fost la o prezentare facuta de ei, cica nu iau comision de la noi, ci de la angajator....
Multumesc!
andreeakra
Scrib
Scrib

Postby gianinam » Feb 12th, '14, 10:47

vpl e o firma serioasa, cunosc foarte multi care au plecat cu ei, in curand voi pleca si eu. nu cer nici un comision si iti ofera si sprijin in vederea obtinerii actelor.
gianinam
Scrib
Scrib

Postby andreeakra » Feb 12th, '14, 19:20

poate cand ajungi acolo, ne mai dai de veste in privinta procesului de plecare...sosire....angajare...Succes!
andreeakra
Scrib
Scrib

Postby xenya » Mar 1st, '14, 08:56

Buna ce puteti sa mi spuneti de fronterra(ptr.asistenti med.in Uk?)este o firma serioasa?
xenya
Calfa
Calfa

PreviousNext

180 posts • Page 3 of 61, 2, 3, 4, 5, 6