Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

CHIRII IN LONDRA?

Ce servicii ti-ar putea face viata mai usoara in UK
13 posts • Page 1 of 1

CHIRII IN LONDRA?

Postby Aura2011 » Jul 26th, '11, 12:29

Cine ne poate ajuta pe mine si sotul meu cu o chirie sau o informatie despre aceasta in orice zona a Londrei , in jur de 400 £camera pe luna, ca sa ne mutam incepand din 5 aug? Suntem un cuplu fff bine simtit,ne-am cunoscut anul trecut in Anglia la locul munca anterior si inca nu avem copii Va asteptam sa ne raspundeti chiar si cu o informatie. Adevarul e ca avem nevoie mare de ea
Aura2011
Haiduc
Haiduc

Re: CHIRII IN LONDRA?

Postby Fabian » Jul 26th, '11, 13:16

Fabian
Carturar
Carturar

Postby Aura2011 » Jul 26th, '11, 16:03

Ne-ar ajuta mai mult o informatie despre o chirie concreta in Londra,in jur de 400£pe luna camera dubla,chiar daca e in apartament cu altii, incepand din 5 aug. Cine stie, il rog sa ne ajute cu informatia aceasta. Multumesc si astept raspuns!
Aura2011
Haiduc
Haiduc

Postby andreivaly » Jul 26th, '11, 17:34

Salut,

Cu riscul sa te superi pe mine,tot ti-o spun:aici pe forum,ai sanse 95% sa fii invatata sa te descurci singurica,si 5% pont,sau mura...
este si o zicala de genul :"pe flamand mai bine il inveti sa pescuiasca decat sa-i dai un peste sa manance"
Numai bine
andreivaly
Erudit
Erudit

Postby Aura2011 » Jul 26th, '11, 18:23

Site-uri stim si noi , am vazut ca exista insa si anunturi personale pe site-ul acesta , si ne-am gandit ca va fi cineva reciproc interesat, asteptam doritori
Aura2011
Haiduc
Haiduc

Postby george1976 » Jul 26th, '11, 20:20

Eu doar m-am uitat pe Goagal Earth la nivel de strada in Londra si am vazut o gramada de agentii, mai des Foxtons. Nu zic la misto dar nu cred ca e asa de greu sa intri intr-una dintre ele, sau miros la tine ca nu te descurci cu ceva... Oricum bafta.
george1976
Carturar
Carturar

Postby sapanta » Jul 26th, '11, 20:36

sapanta
Talmaci
Talmaci

Postby leonard_e36 » Jul 26th, '11, 21:18

din cate am vazut aia de la Foxtons au numai case sau apartamente high class , sau cel putin asta am remarcat eu uitandu-ma la oferta lor .
leonard_e36
Carturar
Carturar

Postby albea » Jul 26th, '11, 21:50

@ Aura
Incearca la rubricile de anunturi si de pe celelalte site-uri romanesti.

@ restul postantilor
Cu inchiriatul prin agentii este cel mai greu. In curand, voi posta un (nou) tutorial despre chirii.
albea
Contributor
Contributor

Postby parker1 » Jul 26th, '11, 22:33

Aura, incearca si globrix, au o sectiune de flat share.

http://www.globrix.com/property/flatsha ... ord_field=

Mai e si Easy Roommate.. http://uk.easyroommate.com.
parker1
Gramatic
Gramatic

Postby Aura2011 » Jul 27th, '11, 04:35

Le multumesc celor care au fost scurti si la subiect, mai ales informatia cu globrix e buna. Daca mai are insa cineva alte informatii si oferte , trimiteti fie pe forum , fie pe e-mail tranzitus at yahoo dot com Mai ales ofertele clare sunt foarte bine venite!Multumim
Aura2011
Haiduc
Haiduc

Postby leonard_e36 » Jul 27th, '11, 09:18

@Albea , te rog fa tutorialul ala pana la sfarsitul lunii daca poti , nu de alta dar venim si noi la inceputul lui august si ne-ar prinde bine :)
leonard_e36
Carturar
Carturar

Postby george1976 » Jul 28th, '11, 16:53

Un tutorial despre chiri facut de cineva cu state mai vechi in UK ar fi nemaipomenit, ceva de genul unde e mai bine ca zona sa inchiriezi, unde e mai ieftin ca zona sa inchiriezi, ce sa urmaresti in rent agreement etc. Eu am cautat pe goagal London bad neighbourhoods si din rezultatele obtinute am extras niste zone rau famate care nu erau recomandate pentru inchiriere. Rezultatele nu erau foarte recente dar eu le scriu si daca poate cineva avizat sa le combata astept cu placere. Deci, zone naspa in Londra:
Hackney
Peckham
Walthamstow
Dagenham
Brixton
Plaistow
Zone izolate din Acton
Se spunea pe acolo ca sudul si estul Londrei sunt mai putin dezvoltate, cu mai multi imigranti si mai neingrijite, dar, daca te uiti pe harta Metro Police la criminalitate, Bromley este sub ceea ce numesc ei rata obisnuita a criminalitatii, desi e in sud est. Eu mi-am rupt ochii cautand case si flat-uri pe RightMove si nu am gasit diferente mari de pret intre est si vest, chiar se cereau niste chirii mari pe zone din Peckham.
Deci ii invit pe cei care se simt in siguranta in Londra sa ne spuna aproximativ pe unde locuiesc, la fel si pe cei din tabara opusa.
george1976
Carturar
Carturar

13 posts • Page 1 of 1