Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Agentii care dau tepe.

Din experientele voastre la serviciu in Marea Britanie
8 posts • Page 1 of 1

Agentii care dau tepe.

Postby miska » Mar 1st, '13, 17:42

Am fost trimis de catre agentia Eurorecruitment din constanta prin domnul Claponea Octavian la un restaurant din
Llandibye REd lion inn .
aveti mare grija daca plecati prin el. si mai ales can va cere banii. Am, sa va spun din experienta mea.

1.toate bune si frumoase am platit in jur de 800 de eur am semnat contract 50 de ore pe sapt
am ajuns acolo si lucram 14 15 sau 16 ore / zi nu plateau ore suplimentate.
2.Cel mai dezastruos restaurant care am putut sa-l vad.
3. Angajatorul d-nul Alan de la firma Ancer recruitment prin el se intermediaza joburile de catre eurorecruitment un escroc.. ne lua bani pe cazare isi oprea partea si dadea mai departe la Propietarul casei.
4.Nu mi se obtinuse inca dreptul de munca si eram obligat sa muncesc de catre Alan.

Asa ca mi-am luat bagaju si am plecat acas in ro .. Claponea Octavian nu mi-a raspunde la telefon. un escroc. ca sa imi recuperez banii.

Aveti grija mare unde mergeti si prin ce agentie.

Ar fi bine sa postati din experientele voastre.
miska
Haiduc
Haiduc

Re: Agentii care dau tepe.

Postby alexy » Mar 1st, '13, 21:18

Salut . In primul rind ...il cunosc pe Domnul Claponea de ani de zile , am venit cu un contract cu vreo 7 ani in urma , de regula daca ai o problema , ti se ofera si un alt job ......cit despre cei de la Ancer Recruitment , una dintre cele mai mari agentii de recruitment din Uk , nu as crede ca se coboara ei la 3 lei ai tai de cazare....dar stii cum ii , asa este romanul si am intilnit multi ca tine , care au venit aici si visau pozitii de directori din prima .
Cazarea se plateste peste tot si firmele de recrutare nu au nimik din asta , uitete si cauta legea , daca nu o gasesti tio voi gasii eu , este un minim de 30 de lire pe saptamina live in , oriunde in UK . Nu as crede ca Octavian nu iti raspunde la telefon , nu face el din astea si nu esti tu nici primul nici ultimul care ai plecat cu el .
Inainte sa arunci cu noroi , cerceteaza si fii in cunostinta de cauza inainte sa vorbesti .
alexy
Discipol
Discipol

Postby Radooo » Mar 1st, '13, 21:24

Sincer nu inteleg cine va pune sa dati bani la firmele de recrutare. Am prieteni si persoane din familie care au plecat la diverse joburi peste tot prin lume si n-am auzit ca vreunul din ei sa fi dat bani la agentia de recrutare.
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby catad » Mar 1st, '13, 22:54

Radule iar vorbim de joburi diferite. Pe ce joburi au plecat ai tai si pe ce job a plecatsusnumitul/a.
catad
Lord
Lord

Postby Radooo » Mar 1st, '13, 22:57

catad wrote:Radule iar vorbim de joburi diferite. Pe ce joburi au plecat ai tai si pe ce job a plecatsusnumitul/a.

Am cunostinte care au plecat si pe posturi de muncitori. E adevarat ca nu au plecat in UK, dar oricum nu a dat vreunu bani.
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby mufa » Mar 1st, '13, 23:33

catad wrote:Radule iar vorbim de joburi diferite. Pe ce joburi au plecat ai tai si pe ce job a plecatsusnumitul/a.

Nu contează, tot țeapă e.
mufa
Contributor
Contributor

Postby miska » Mar 6th, '13, 14:04

alexy wrote:Salut . In primul rind ...il cunosc pe Domnul Claponea de ani de zile , am venit cu un contract cu vreo 7 ani in urma , de regula daca ai o problema , ti se ofera si un alt job ......cit despre cei de la Ancer Recruitment , una dintre cele mai mari agentii de recruitment din Uk , nu as crede ca se coboara ei la 3 lei ai tai de cazare....dar stii cum ii , asa este romanul si am intilnit multi ca tine , care au venit aici si visau pozitii de directori din prima .
Cazarea se plateste peste tot si firmele de recrutare nu au nimik din asta , uitete si cauta legea , daca nu o gasesti tio voi gasii eu , este un minim de 30 de lire pe saptamina live in , oriunde in UK . Nu as crede ca Octavian nu iti raspunde la telefon , nu face el din astea si nu esti tu nici primul nici ultimul care ai plecat cu el .
Inainte sa arunci cu noroi , cerceteaza si fii in cunostinta de cauza inainte sa vorbesti .

Te-as invita acolo si iti garantez ca te vei convinge singur.
Si asta ca sa nu intram polemici nu da sfaturi inainte sa nu cunosti absolt nimc.
miska
Haiduc
Haiduc

Postby paul76 » Apr 4th, '13, 16:46

alexy wrote:Salut . In primul rind ...il cunosc pe Domnul Claponea de ani de zile , am venit cu un contract cu vreo 7 ani in urma , de regula daca ai o problema , ti se ofera si un alt job ......cit despre cei de la Ancer Recruitment , una dintre cele mai mari agentii de recruitment din Uk , nu as crede ca se coboara ei la 3 lei ai tai de cazare....dar stii cum ii , asa este romanul si am intilnit multi ca tine , care au venit aici si visau pozitii de directori din prima .

Il cunosc personal pe M. nu amintit cu nimic din contra nu a spus chiar totul si anume ca muncea 13- 14 ore pe zi ca agentia nu a facut nicimic pt el ....ca de altfel nici pt mine si multe altele deci clar Alan McCabe si Claponea -tepari(apropo munceam direct pt McCabe in locatia lui proprie The Red Lion-Llandybie)
paul76
Discipol
Discipol

8 posts • Page 1 of 1