Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Steaua

Intalniri, proteste, seminarii, conferinte
249 posts • Page 2 of 91, 2, 3, 4, 5 ... 9

Re: Steaua

Postby alexcelgroaznic » Feb 25th, '13, 13:07

la Steaua vorbesc rezultatele...voi puteti sa vorbiti cat vreti.. rezultatele vorbesc de la sine..

FOTZA STEAUA!
alexcelgroaznic
Gramatic
Gramatic

Postby Dr. Evil » Feb 25th, '13, 16:49

alexcelgroaznic wrote:la Steaua vorbesc rezultatele...voi puteti sa vorbiti cat vreti.. rezultatele vorbesc de la sine..

FOTZA STEAUA!

Eu cred ca tin cu Dinamo :)
Dr. Evil
Nobil
Nobil

Postby miki2012 » Feb 26th, '13, 22:37

Aloooooo!!!!
Topicul nu trebuia sa contina urmatoarele info?!
De unde se pot procura biletele?
Cine vine la meci?
Va rog frumos postati aceste informatii,nu incarcati cu altceva ,ca nu stau sa citesc despre ...si despre...si cum...si de ce...
Multumesc.
miki2012
Caligraf
Caligraf

Postby dromaderu » Feb 26th, '13, 23:25

Aloooo,
vrei sa organizam si transportul pentru tine? -ras2-
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby miki2012 » Feb 26th, '13, 23:45

Nu merci,stau in zona.. ;)
miki2012
Caligraf
Caligraf

Postby catalinbaneasa » Feb 27th, '13, 00:22

daca stai in zona poate ne vedem la o bere,
nu am intalnit romani in zona.
catalinbaneasa
Erudit
Erudit

Postby Iron Maiden » Feb 27th, '13, 00:23

@ olteanul meltean
tocmai pentru ca nu esti microbist, esti doar un roman, ar trebui sa intelegi ca steaua nu reprezinta in niciun fel Romania... E tocmai pata aia care innegreste imaginea Romaniei in vestul Europei.

Pentru mine, steaua e o echipa mai mult decat straina... Nu este un protest impotriva romanilor...

Noi in primul rand suntem olteni, suporteri Craiova, abia apoi romani. Vrem sa aratam oamenilor prezenti pe Stamford Bridge ca steaua bucuresti NU inseamna deloc Romania.

Ce-ai fumat, bai?

Dupa ce ati inventat "sa moara capra vecinului", acum vreti sa afle si cine nu stia inca in Europa cite parale (nu) faceti?! -nas-

Nu vad nici o urma de logica in ineptiile astuia...It's just another troll.
Iron Maiden
Haiduc
Haiduc

Postby Radooo » Feb 27th, '13, 00:32

Ce cota buna pt Steaua - Chelsea, scor exact 1:3 -> 14/1. Mai ca as risca vreo £20 -ras4-
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby dromaderu » Feb 27th, '13, 01:09

Radooo wrote:Ce cota buna pt Steaua - Chelsea, scor exact 1:3 -> 14/1. Mai ca as risca vreo £20 -ras4-

O fi ora tarzie sau ...lipsa de somn? -ras4-

De Zenit nu zici nimic?
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby Radooo » Feb 27th, '13, 01:41

dromaderu wrote:
Radooo wrote:Ce cota buna pt Steaua - Chelsea, scor exact 1:3 -> 14/1. Mai ca as risca vreo £20 -ras4-

O fi ora tarzie sau ...lipsa de somn? -ras4-

De Zenit nu zici nimic?

De Zenit n-am ce sa zic. Daca te referi la meciul cu Liverpool se anunta o disputa echilibrata. Si asa a si fost. In plus diferenta dintre loturile de jucatori nu e f mare: £215m LFC - £185 Zenit. Comparativ, Steaua £36m - Chelsea £340. Bineinteles ca mingea e rotunda si se poate intampla orice intr-un meci de fotbal, dar sincer cred ca Chelsea o sa le/va scoata fotbalul din cap.
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby dromaderu » Feb 27th, '13, 02:02

Well, nu ai raspuns la prima intrebare,
doesn't matter,
vad ca-ti exprimi sperantele sub forma de crezuri,

astept cu sincera nerabdare replica-ti dupa o eventuala victorie a Stelei!
O vei da iar pe bugete? -ras2-
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby Radooo » Feb 27th, '13, 02:15

Atunci o dau pe crezul cantat de jiji :)
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby Radooo » Feb 27th, '13, 02:21

In plus, as putea spune ca steaua a castigat pt ca jiji a dat mai multi bani la calugarii de la muntele Athos decat a dat Abramovici.

O scuza se gaseste intodeauna :D
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby psihologul30 » Feb 27th, '13, 22:06

Raspuns
psihologul30
Haiduc
Haiduc

Postby psihologul30 » Feb 27th, '13, 22:39

1 Marea echipa a U Craiova Maxima a fost in perioada comunista cand toti jucatori buni din oltenia erau adusi la craiova de primsecretar sau de generali asta asa pentru tine ,in perioada comunista de glorie au existat 3 echipe mari Craiova , Steaua si Dinamo ..oare de .
2 Steaua nu a avut niciodata probleme cu suporteri lui U eu acum 22/24 membru in galeria stelei mergeam cu galeria Craiovei sa ne omoram cu dinamovisti dar repet tu nu ai de unde sa sti ,pentru tine Craiova reprezinta maxim 20 de ani de istorie dar pentru adevarati suporteri ai Craiovei aceasta echipa era un mod de viata ,din pacate generatia acelor suporteri a trecut s-au retras tacuti odata cu decaderea Craiovei Maxima despre care tu faci vorbire din auzite.
3 Voi suporteri de cafenea sunteti cei care a ti distrus craiova oameni ca postasu blondu si alti care si-au facut un mod de viata din a injura in functie de cine-i platea fie ca era primarul craiovei fie ca era Camataru sau alti....in urma cu 6 ani spuneati ca nu aveti nevoie de mititelu sau de alti ca o sa va finantati singuri din pacate doar vorbe goale , tot ce s-a intamplat a fost si din cauza voastra sau ai uitat ca plangeati pe umarul lui piti si al lui Camataru sa scapati de Mititelu ,si uite cum dupa atatia ani tot Mititelu a fost cel care sa luptat pentru voi pentru Craiova in timp ce voi erati ocupati sa va intaliniti pe ascuns cu piti.
Inainte de a veni aici si de a arunca cu noroi gandestete ca in europa putine lucruri bune sunt cunoscute despre noi si cateodata din fericire unul dintre ele este Steaua,eu nu spun sa ti cu Steaua dar cred ca decent ar fi ca inainte sa improsti cu noroi vecinul ar trebui sa te uiti la tine in curte ca o sa vezi ca gasesti destui porci morti in cotet,Comunismul in materie de fotbal a avantajat 3 echipe Steaua ,Dinamo si Craiova prietene .unu era Valentin. Doi era militia si trei era securitatea si cu primsecretari care aveau nevoie de liniste in oltenia marele bazin minier...asa ca invata ti istoria inainte sa dai lecti de moralitate la alti ..sau poate ar trebui sa ne amintim care este singura echipa din Romania care si-a concediat antrenorul ca nu a vrut sa piarda un meci si asta se intampla nu demult sa spunem in era ta ...sau poate vrei sa vorbim de blatul cu CFR. cand ati vandut meciul dupa pauza sau poate vrei sa vorbim de cum ati facut blatul cu piatra neamt sa scapati de retrogradare.....asa ca imaculatilor ciocul mic ,tu nu reprezinti suporteri Craiovei Maxima tu reprezinti generatia spaga pardon postasu si v-ati vandut echipa si onoarea pe o bucata de praz verde si o gura de bere.

PS.este dreptul tau sa protestezi si sa-ti susti echipa asa cum crezi tu ca este mai bine dar nu-ti face dusmani pe cei care sunt neutri..si eu sunt unul dintre cei care sustin ca acest campionat nu are farmec fara craiova fara poli dar asta nu inseamna ca este vina noastra ca voi nu ati fost in stare sa va mobolizati cand a fost nevoie...luati exemplu de la Poli care si-a facut echipa suporterilor si din ce stiu eu merge destul de bine asta inseamna sa lupti cu demnitate RESPECT TIMISOARA ULTRA POLI
psihologul30
Haiduc
Haiduc

Postby psihologul30 » Feb 27th, '13, 22:50

dromaderu wrote:
adynutza wrote:Nu luati bilete de la Chelsea -nuuu-
Am luat eu pt ptieteni la meciul cu Clujul, cand au inscris Clujul baietii au sarit, ca doar esti om si nu te poti abtine -da-da- le-a fost arate semne frumoase la gat.
Au venit stuarzii si le-au zis ca nu le garanteaza siguranta si ca cel mai bine pot sa ii insoteasca afara inainte de terminarea meciului ... asa ca au plecat baietii la minutul 70 insotiti ...

Trebuie sa existe o metoda de luat bilete de la Steaua

Asta e link-ul care duce de pe site-ul oficial. http://www.biletesteaua.ro/ Din ce stiu a luat un prieten pt Amsterdam si le-a colectat de la hotelul unde stateau staff-ul de la Steaua in ziua meciului.
http://www.steauafc.com/ro/

Mie-mi spui... -asa-asa- -nu-ma-uit-

ce-am patit la Middlesborough???
Ca am luat biletul telefonic, cu un amic, zis in peluza Stelei, apoi, crerea nu a fost pe masura, si au vandut fanilor locali...ce cefosi acolo...si noi aveam 2-0 -plans2- -plans2- -plans2- -plans2- si nu ne puteam bucura!!!!!

Apoi, la 3-2, Steaua fiind calificata inca, stewarzii nici nu au vrut sa auda (ciudosi si aia)
Trebuie aranjat din Ro!

Eu am patit asta la meciul cu Rapid din sferturi cand pompi unul din lideri ultas rapid mi-a luat bilet la peluza lor....nu vreau sa-ti spun prin ce am trecut , la 1/0 la pauza am incercat sa ma mut in cusca dar nu m-au lasat jandarmi sa intru asa ca in min 60 am plecat altfel mi-o furam rau ca erau multi acolo care stiau ca sunt din galerie de la steaua dar erau colegi de munca si sr fi facut greseala sa sufle ceva dsr deja lumea se uita ciudat la mine ca nu cant ca nu ma bucur nimic....ce-a mai inteleapta miscare a fost sa plec .
psihologul30
Haiduc
Haiduc

Postby adynutza » Feb 28th, '13, 00:06

Deci nu stie nimeni nimic despre bilete ? Cand se pun in vanzare de catre Steaua ?
Am citi ca sunt doar 2000 deci Chelsea a dat doar 5% din capacitatea stadionului pt suporterii stelisti ...

Incep sa ma indoiesc ca putem cumpara de la Steaua, nici o informatie inca la ei pe site. Vineri se pun in vanzare la Chelsea si probail riscam iar o bataie -plans-
adynutza
Gazetar
Gazetar

Postby Radooo » Feb 28th, '13, 00:10

Alta inafara de aia din teren? :D

Cica s-au cam dat deja biletele pt meciul retur de pe Stamford Bridge, in dulcele stil romanesc -> pe pile.
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby catalinbaneasa » Feb 28th, '13, 00:29

Friday 1st March from 3pm: Tickets will go on general sale (maximum of four in total)

Tickets are priced at £30 for Adults and £15 for Concession's (Juniors and Seniors)

Eu ofer parcare gratis langa stadion .
Propun sa ne vedem sambata dimineata la stadion sa discutam.Formam un grup si mergem impreuna.
Multumesc!
Multumesc!
catalinbaneasa
Erudit
Erudit

Postby dromaderu » Feb 28th, '13, 00:46

catalinbaneasa wrote:Friday 1st March from 3pm: Tickets will go on general sale (maximum of four in total)

Tickets are priced at £30 for Adults and £15 for Concession's (Juniors and Seniors)

Propun sa ne vedem sambata dimineata la stadion sa discutam.Formam un grup si mergem impreuna.
Multumesc!
Multumesc!

Cred ca asta fac si eu, incerc sa prind acolo ceva, dreaq...am tricouri cu Chelsea si, sper sa fie OK, dar...as fi stat cu galeria stelista,
la ce declaratii insa am vazut azi din partea acestei nulitati care este meme stoica...despre musamalizarea cu biletele la meciul tur...ia ghiciti ce exemplu a dat?

ca si jucatorii cer bilete pt familii/prieteni si ca....ATENTIE!!!!!!

asta a fost si problema CEA MAI MARE a lui Roy Keane cand era la MU -ras2- -ras2- -ras2-
caci cica cerea prea multe bilete pentru familie!!!
Ramai mut de uimire! -trist- -trist- -trist-
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby Radooo » Feb 28th, '13, 01:08

dromaderu wrote:
catalinbaneasa wrote:Friday 1st March from 3pm: Tickets will go on general sale (maximum of four in total)

Multumesc!
Multumesc!

Cred ca asta fac si eu, incerc sa prind acolo ceva, dreaq...am tricouri cu Chelsea si, sper sa fie OK, dar...as fi stat cu galeria stelista,
la ce declaratii insa am vazut azi din partea acestei nulitati care este meme stoica...despre musamalizarea cu biletele la meciul tur...ia ghiciti ce exemplu a dat?

ca si jucatorii cer bilete pt familii/prieteni si ca....ATENTIE!!!!!!

asta a fost si problema CEA MAI MARE a lui Roy Keane cand era la MU -ras2- -ras2- -ras2-
caci cica cerea prea multe bilete pentru familie!!!
Ramai mut de uimire! -trist- -trist- -trist-

Cum se poate sa spui asa ceva despre cel mai mare si mai bun manager din lume? Parca zicea ca iese din fotbal daca vreo echipa romaneasca face mai multe pct in CL decat a facut Urziceniul, pardon El.
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby dromaderu » Feb 28th, '13, 01:37

Ala e manager asa cum sunt eu doctor in fizica cuantica, sau atomica -ras2- ,
but,
posibil ca eu sa fiu mai aproape de fizica aia decat ala de manageriat echipe.
Ala e un pupa cur flamand permanent, genul vivace si vioi rasarit dupa revolutia ...agrara din Romania!

Oameni cu coloana din plastilina, lingai!
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby adynutza » Mar 1st, '13, 16:09

Biletele la Chelsea trebuia sa se puna in vanzare azi la 3pm conform
http://www.chelseafc.com/chelsea-articl ... le/3085195

Intarzie Chelsea ? ca am dat o gramada de refreshuri si nimic inca la tickets ...
adynutza
Gazetar
Gazetar

Postby dromaderu » Mar 1st, '13, 16:30

adynutza wrote:Biletele la Chelsea trebuia sa se puna in vanzare azi la 3pm conform
http://www.chelseafc.com/chelsea-articl ... le/3085195

Intarzie Chelsea ? ca am dat o gramada de refreshuri si nimic inca la tickets ...

Tot asa si eu, de la 3 , nimic inca, doar la Brazilia-Rusia,
in juma de ora plec la munca, mai dati pe aici un semn daca se deschide, vad daca pot accesa de la munca, bafta!
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby Super trooper » Mar 1st, '13, 16:42

Inca nu s-au pus in vanzare la general sale care nu mai e chiar asa de general. Pot lua bilete doar cei care au mai fost la cel putin un meci al lor, home or away:

"Friday 1st March from 3pm: Tickets will go on general sale to customers who have previously attended a Chelsea FC home or away fixture up to and including the Sparta Prague home match. General sale customers can purchase a maximum of four tickets per person."
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?
Super trooper
Erudit
Erudit

Postby adynutza » Mar 1st, '13, 16:55

am fost la un meci acum vreo 2 ani .... conteaza ? oricum nu mai stiu de pe ce mail am luat biletele ...
adynutza
Gazetar
Gazetar

Postby dromaderu » Mar 1st, '13, 17:01

adynutza wrote:am fost la un meci acum vreo 2 ani .... conteaza ? oricum nu mai stiu de pe ce mail am luat biletele ...

Nu stiu dar, si eu am fost la un meci acolo, am luat bilet prin site-ul oficial, dar, vad ca nu mai sunt in baza de date, am fost cam 3 ani cred in urma, well, asteptam!
dromaderu
Contributor
Contributor

Postby adynutza » Mar 1st, '13, 17:11

Si de unde stim cand se pun in vanzare la toata lumea ?

am gasit mailul de confirmare de la ei (luat de pe site la chelsea) dar nu am nici un user sau parola. am un account no si atat.
adynutza
Gazetar
Gazetar

Postby Radooo » Mar 1st, '13, 17:33

Mai bine il vedeti la TV si beneficiati de bonus: acasa poti sa mananci seminte :))
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby marianfim » Mar 1st, '13, 18:44

Multumesc!
Multumesc!

sunt si eu interesat. Suntem deja un grup de 10-12 persoane.
marianfim
Senior
Senior

PreviousNext

249 posts • Page 2 of 91, 2, 3, 4, 5 ... 9