Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Pentru orice informatii si sfaturi in domeniul emigrarilor in UK
2250 posts • Page 60 of 751 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 75

Re: Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Postby saqaramada » Feb 24th, '13, 12:23

Salut. Eu am si eu o intrebare. Ce viteza au la internet cei care au reusit sa faca programare?
saqaramada
Calfa
Calfa

Postby catad » Feb 24th, '13, 16:06

Nu conteaza.
catad
Lord
Lord

Postby lvd » Feb 24th, '13, 16:30

Buna, aveti cumva probleme la logare in cont? Multu'
lvd
Caligraf
Caligraf

Postby dida1234 » Feb 24th, '13, 21:00

lvd wrote:Buna, aveti cumva probleme la logare in cont? Multu'

Hi!
Pare sa aiba si in seara asta,,scame"!!!!!!!!!! -nuuu-
dida1234
Gramatic
Gramatic

Postby dida1234 » Feb 24th, '13, 21:03

dida1234 wrote:
lvd wrote:Buna, aveti cumva probleme la logare in cont? Multu'

Hi!
Pare sa aiba si in seara asta,,scame"!!!!!!!!!! -nuuu-

In ritmul acesta cand ne mai ,,pupam" cu programarile?
dida1234
Gramatic
Gramatic

Postby GabrielaO » Feb 25th, '13, 01:18

Error
The system is temporarily unavailable. Please try again in a few moments (click on your back button).
If this problem persists contact helpdesk for additional information quoting Session ID WAF- 101953641626778323

- asta va apare si voua ? :-s
A reusit cineva sa se logheze ?
GabrielaO
Gramatic
Gramatic

Postby draculya » Feb 25th, '13, 01:21

Nope, eu nu am reusit sa ma loghez -trist-
draculya
Haiduc
Haiduc

Postby dida1234 » Feb 25th, '13, 02:03

Buna noapte!
Nu reusesc sa ma loghez!
dida1234
Gramatic
Gramatic

Postby GabrielaO » Feb 25th, '13, 03:02

Mda, inca o noapte pierduta... am stat pana la ora asta cu speranta ca va merge site-ul, dar nici o sansa! :(
GabrielaO
Gramatic
Gramatic

Postby lvd » Feb 25th, '13, 03:05

Acum merge, dar degeaba, ca nu sunt programari disponibile.
lvd
Caligraf
Caligraf

Postby summerland » Feb 25th, '13, 03:06

GabrielaO wrote:Mda, inca o noapte pierduta... am stat pana la ora asta cu speranta ca va merge site-ul, dar nici o sansa! :(

A mers doar ca la fel ca si vineri n-au fost programari
Nu sunt rasist insa iarna trebuie sa fie alba!
summerland
Gramatic
Gramatic

Postby GabrielaO » Feb 25th, '13, 03:12

summerland wrote:
GabrielaO wrote:Mda, inca o noapte pierduta... am stat pana la ora asta cu speranta ca va merge site-ul, dar nici o sansa! :(

Pana in ora 12 nu m-am putut loga, iar acum nu imi merge deloc site-ul. :| Timp de 2 ore am dat incontinuu refresh. Nu stiu cum la voi a mers :))
GabrielaO
Gramatic
Gramatic

Postby summerland » Feb 25th, '13, 03:18

Eu nu inteleg cum DOAR la tine nu a mers:))
summerland
Gramatic
Gramatic

Postby GabrielaO » Feb 25th, '13, 03:23

summerland wrote:Eu nu inteleg cum DOAR la tine nu a mers:))

Si eu nu inteleg ce ti se pare asa amuzant. De unde stii tu ca DOAR mie nu mi-a mers? Doar tu ai scris ca a mers site-ul... dar in fine. Acum merge, da. :-j
GabrielaO
Gramatic
Gramatic

Postby dida1234 » Feb 25th, '13, 03:30

Buna noapte!
La ora 2:15 am reusit sa ma loghez !
Cu parere de rau nu am reusit sa vad nici o programare nici in noaptea asta -nu-nu-
dida1234
Gramatic
Gramatic

Postby summerland » Feb 25th, '13, 03:31

GabrielaO wrote:
summerland wrote:Eu nu inteleg cum DOAR la tine nu a mers:))

Si eu nu inteleg ce ti se pare asa amuzant. De unde stii tu ca DOAR mie nu mi-a mers? Doar tu ai scris ca a mers site-ul... dar in fine. Acum merge, da. :-j

Doar eu si lvd am scris ca a mers si fi sigura daca nu mergea "curgeau plangerile" aici....
M-am exprimat bine cand am zis ca doar tie nu ti-a mers dupa ora 02:00
Noapte buna
summerland
Gramatic
Gramatic

Postby lupan » Feb 25th, '13, 04:09

summerland wrote:

A mers, si au fost si programari, ba chiar si am prins citeva pentru niste cunostinte.

Din pacate lucrarile astea recente la ukba pun mai multe piedici oamenilor "fara cunostinte tehnice in IT", decit aduc careva folos:
E nevoie sa stai de veghe pina la ora 2 acum, si nu 12, iar pina loghezi manual si ajungi sa dai search toate programarile is luate de roboti deja.
lupan
Haiduc
Haiduc

Postby lvd » Feb 25th, '13, 05:35

...
lvd
Caligraf
Caligraf

Postby marianaionita » Feb 25th, '13, 11:28

Salut,

Din pacate nu am timpsa citesc tot ce s a scris pe acest forum dar am o intrebare simpla. In cazul in care posta mi a pierdut actele trimise de cei de la UKBA cat timp dureaza pana se solutioneaza cazul si cum pot afla daca mi au aprobat sau nu aplicatia. Sunt sigura ca sunt persoane care s au confruntat cu aceeasi problema. Am tot incercat sa gasesc un nr de contact dar nici un rezultat.

Multumesc,
marianaionita
Calfa
Calfa

Postby summerland » Feb 25th, '13, 11:31

lupan wrote:
summerland wrote:

A mers, si au fost si programari, ba chiar si am prins citeva pentru niste cunostinte.

Din pacate lucrarile astea recente la ukba pun mai multe piedici oamenilor "fara cunostinte tehnice in IT", decit aduc careva folos:
E nevoie sa stai de veghe pina la ora 2 acum, si nu 12, iar pina loghezi manual si ajungi sa dai search toate programarile is luate de roboti deja.

Si totusi nimeni de pe site-ul asta n-a vazut programarile ,vineri sau luni, cand colo tu ai prins ,nu una sau doua ci cateva...
Prietene, eu cred ca minti si pur si simplu mergi la noroc,doar n-ai nimic de pierdut,oricum n-ai ce face noptile darminte zilele asa ca te-ai gandit sa-ti incerci norocul
Mi-e mila de cei care iti incredinteaza datele personale
summerland
Gramatic
Gramatic

Postby lupan » Feb 25th, '13, 12:46

summerland wrote:Si totusi nimeni de pe site-ul asta n-a vazut programarile ,vineri sau luni, cand colo tu ai prins ,nu una sau doua ci cateva...
Prietene, eu cred ca minti si pur si simplu mergi la noroc,doar n-ai nimic de pierdut,oricum n-ai ce face noptile darminte zilele asa ca te-ai gandit sa-ti incerci norocul
Mi-e mila de cei care iti incredinteaza datele personale

nu, nu mint deloc. Au fost programari.

Mi sa parut ca am scris din ce cauza nu le vede lumea acum. Daca inainte era posibil de logat inainte de 12 si dat doar search dupa miezul noptii, avind astfel douar un singur click pina la afisarea listei, acum se cere logare completa, cu nume parola si ceva timp necesar pentru identificarea literelor din mem word. Pina manual se ajunge la pagina de search programarile sau dus deja.

Logic ar fi UKBA sa permita introducerea tuturor datelor, inclusiv si datelor personale inainte de a selecta programarea, astfel ca lumea sa poata pregati datele pina la 12, iar cind ele apar sa apese doar search & select si atit. Asta ar imbunatati sansele unui om fata de o programa robot care populeaza acele date automat.

Da desigur, datele personale nu e bine sa le dai personaleor necunoscute. Dar din fericire nu se cere adresa sau detaille de pe card pentru a prinde un appointment asa ca puteti sta fara grija.

Apropo, pentru a avea sasnse mai bune de a prinde programare, asi recomada poate sa va grupati in grupuri a mai multe persoane, si sa incercati sa prindeti pentru cineva anume intr-o zi, pe urma altul si tot asa.In ceva gen de sinidcate de lotto. Asta ar imbunatati probabilitatea, dar desigur necesita o careva "jertfire de timp personal" in folosul altuciva.
lupan
Haiduc
Haiduc

Postby draculya » Feb 25th, '13, 16:39

Mda, nu orice culegator de castraveti are ''cunostinte tehnice de IT'' si totusi pentru ce erau ghilimelele? Ati citat pe cineva sa inteleg?
Eu ma gandeam ca toti cei care incearca disperati sa prinda o programare nu au ce face noaptea, ca de altfel putem trimite actele linistiti prin posta. Poate multi avem joburi pe care nu le mai suportam, dar daca nu e noroc,nah, asta e, ne mai taram putin. Cu 5-7 luni in sus sau in jos timpul oricum ne lasa riduri.
Romanii sunt ''fiare'' solitare, stim foarte bine, clar nu se baga nimeni la infiintarea unei cooperative oricat am privi la avantaje. Apropo ma gandisem si eu la asta.
draculya
Haiduc
Haiduc

Postby GabrielaO » Feb 26th, '13, 02:56

So... au fost programari in noaptea asta ? La 02:02 nu am vazut nici una...
GabrielaO
Gramatic
Gramatic

Postby Hazel » Feb 26th, '13, 02:59

La 02.01 nu am vazut nici una...
Hazel
Discipol
Discipol

Postby summerland » Feb 26th, '13, 03:01

Gata, m-a convins lupan,nici o sansa pentru muritorii de rand...doar sa aiba toti IT-sti diaree in acelasi timp
noapte buna programare, oriunde ai fi...
summerland
Gramatic
Gramatic

Postby dida1234 » Feb 26th, '13, 03:10

-plans2- nimic?
Oare sa fi schimbat ora?
dida1234
Gramatic
Gramatic

Postby bobsonx » Feb 26th, '13, 03:20

Cred ca trebuie sa isi cam ia lumea speranta de la programarile online cu "noua metoda" a UKBA. Deja pe 26.02.2013 la 02:00:25 NU MAI ERA NICI O PROGRAMARE. Cu o seara inainte au fost... asa cum a spus cineva mai sus, desi nu a fost crezut, dar si acelea pana la 02:01 s-au dat. Problema este ca nu puteau fi toate luate in cateva zeci de secunde, cel putin nu de utilizatori umani. Asa ca "baietzii" fac acum profituri serioase de pe urma vanzarii acestor programari.
Cred ca scopul UKBA, prin modificarile facute in ultimele zile,nu si-a atins deloc tinta, in loc de a descuraja aceste activitati, a reusit sa le dea un mare avantaj acestor baietzi. Pana acum ii mai incurcam noi, cei de rand, luand cu asalt serverele Apply online, blocandu-le si lor cu "programashele" lor accesul. Acum e "strada goala" pentru mici programe care fac, clar, mai repede treaba decat orice operator uman.
As vrea sa ma insel in ceea ce am scris mai sus, dar, din pacate, tind sa cred ca rar va mai prinde cineva programari de aici inainte.
Ceea ce puteti face insa este sa nu apelati la ei pentru programari, poate ca... daca nu ar mai avea clienti s-ar lasa pagubasi sau poate ne-ar da si noua sfaturi sau cateva randuri de cod... -da-da-
Dar... oricand cred ca se vor gasi clienti care sunt dispusi sa plateasca sume destul de consistente pentru asa ceva.
Daca ma insel ... Bafta tuturor in obtinerea mult-doritelor programari.
bobsonx
Scrib
Scrib

Postby sebastianpacurar » Feb 26th, '13, 03:42

eu i-am trimis unuia mail dar nu mi-a raspuns.
am un prieten care si-a obtinut programare de la o firma din cluj. a dat vreo 400 de lire. cica talharii aia trimit careri in uk si incearca la greu sa le obtina programari si pe langa asta mai vand cate o programare cand le convine pretul. probabil ca daca au cateva calculatoare bune si vreo doi studenti angajati sa butoneze, le merge treaba.
sebastianpacurar
Gramatic
Gramatic

Postby lupan » Feb 26th, '13, 04:36

GabrielaO wrote:So... au fost programari in noaptea asta ? La 02:02 nu am vazut nici una...

Da, au fost desigur. Am salvat si un screenshot azi cu ele. Dar sau dus foarte repede, chiar si singur ma mir, sub jumate de minut cred ca.

Image
lupan
Haiduc
Haiduc

Postby georgelparaschiv » Feb 26th, '13, 14:40

ciudat d.le Administrator Dan ca nu te.ai sesizat mai devreme cu cateva zile la acelasi tip de anunt ca al meu pe acelasi topic... Ce sa inteleg din asta? Tipic romaneste. Eram doar curios ce se va intampla. Habar n.am cu ce se mananca treaba asta. Dar sincer nu mi.a mirosit frumos.
Pentru ce care nu inteleg... am pus un anunt ca fac programari la Croydon. A fost sters in 10 minute. In urma cu 2 zile altcineva a pus acelasi tip de anunt si nu a fost nici o problema... Deci suntem romani si online....
Last edited by georgelparaschiv on Feb 26th, '13, 15:28, edited 1 time in total.
georgelparaschiv
Haiduc
Haiduc

PreviousNext

2250 posts • Page 60 of 751 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 75