Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Pentru orice informatii si sfaturi in domeniul emigrarilor in UK
3126 posts • Page 1 of 1051, 2, 3, 4, 5 ... 105

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Postby bivo » Nov 4th, '09, 22:16

Hello dragi impatimiti ai formului

Se pare ca cei de la Home Office au creat un sistem ce permite sa se faca online booking de appointment in persoana , inclusiv pt cetatenii EU...

Sistemul este deja valabil online pe siteul UKBA , si mi se pare o idee cel putin buna , avand in vedere ca daca va aduceti aminte multe persoane se chinuiau sa ii prinda telefonic pe ofiteri pt a putea face o programare...Nu mai zic ca pe langa faptul ca te tineau minute in sir pe ritmuri de Mozart , aveau si telefonul cu supra taxa haha :))

Din pacate pe site se spune ca numarul aplicatiilor de tip EU sunt limitate , si free of charge :))

Pt mai multe detalii puteti accesa linkul

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/conta ... oservices/

Toate cele bune ,

Bivo -hipno-
bivo
Gazetar
Gazetar

Re:Noutate: Aplicare ONLINE in Croydon

Postby rebecca_uk » Nov 5th, '09, 00:09

Wow!Excellent news!

E o veste foarte buna si multumim Bivo pt. ea.
In alta ordine de idei, mi-am permis sa modific putin titlul si sa-i dau statut de important topicului (sper ca nu te deranjeaza).

Asadar,pe el(link), romani! -limba-
Frati romani, va rog eu mult, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
rebecca_uk
Contributor
Contributor

Postby silverfern » Nov 5th, '09, 10:45

Nu va bucurati prea repede. Urmeaza anuntul cum ca sistemul are probleme. Deja site-ul HO nu se incarca. -nu-ma-uit-
silverfern
Moderator
Moderator

Postby rebecca_uk » Nov 5th, '09, 10:48

Important e ca exista.
Sunt sigura ca vor remedia daca li se atrage atentia. -dans-
Frati romani, va rog eu mult, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
rebecca_uk
Contributor
Contributor

Programare Croydon YELLOW CARD

Postby luca123 » Jan 4th, '10, 21:06

buna seara...la multi ani si tot ce va doriti ptr noul an.va rog fumos am si ru o intrebare daca ma puteti ajuta...
pe 22 ianuarie am programare la croydo ptr yellow card.sunt inscrisa la un curs esol part-time in fine sper ca totul sa fir in regula.ceea ce nu sunt lamurita....prietena mea va spune ca ma intretine financial dar nu stiu cum tre sa fie aceasta scrisoare...este sponsorship undertaking sau suport letter??se pot downlada de undeva sau trebuie sa le fac singura?va rog frumos am nevoie de un raspuns cat mai repede ptr ca trebuie sa incep sa imi fac actele si nu inteleg cum trebuie sa fac aceasta scrisoare....va multumesc anticipat!!
luca123
Gramatic
Gramatic

Re: ajutor

Postby luca123 » Jan 4th, '10, 23:53

si va mai rog ceva daca stiti?am inteles ca nu se plateste fee ptr uniunea europeana cand cineva merge la interviu ptr yellow card ca student la croydon,nu?ca nu as vrea sa ma trezesc acolo ca trebuie sa platesc vreo £500 fee,ptr ca mi-ar veni rau acolo .... va multumesc frumos
luca123
Gramatic
Gramatic

Postby caraiman » Jan 5th, '10, 17:36

Pentru yellow card nu se plateste niciun fel de taxa.
caraiman
Cetitor
Cetitor

Postby lucasgrozavu » Jan 5th, '10, 17:50

eu dorsc un rasunbs la partea cu scrisoarea de sponsor??e vreun formular??sau ce anume trebuie sa contina??multumesc
lucasgrozavu
Scrib
Scrib

Re:Programare Croydon YELLOW CARD

Postby luca123 » Jan 7th, '10, 13:50

luca123 a scris:
buna seara...la multi ani si tot ce va doriti ptr noul an.va rog fumos am si ru o intrebare daca ma puteti ajuta...
pe 22 ianuarie am programare la croydo ptr yellow card.sunt inscrisa la un curs esol part-time in fine sper ca totul sa fir in regula.ceea ce nu sunt lamurita....prietena mea va spune ca ma intretine financial dar nu stiu cum tre sa fie aceasta scrisoare...este sponsorship undertaking sau suport letter??se pot downlada de undeva sau trebuie sa le fac singura?va rog frumos am nevoie de un raspuns cat mai repede ptr ca trebuie sa incep sa imi fac actele si nu inteleg cum trebuie sa fac aceasta scrisoare....va multumesc anticipat!!
luca123
Gramatic
Gramatic

Postby luca123 » Jan 10th, '10, 00:59

va rog poate sa imi raspunda cineva cat mai repede despre scrisoarea de sponsorizare? trebuie sa fie suport letter sau sponsorship letter.exista un formular ceva pentru aceasta sau trebuie sa o compuna persoana care ma sustine financiar?va multumesc anticipat si va rog sa imi raspundeti cat mai repede daca stiti am nevoie urgent de un raspuns...ptr ca pe 22 ianuarie am interviul la Croydon.va multumesc
luca123
Gramatic
Gramatic

Postby silverfern » Jan 12th, '10, 14:53

Nu e nevoie de nici un formular. Important e sa reiasa din scrisoare, si sa poata fi verificat faptul ca te intretine dpdv financiar(cea mai simpla dovada ar fi bank statement-urile).
silverfern
Moderator
Moderator

Postby luca123 » Jan 22nd, '10, 19:14

Ptr toti cei interesati de yellow card:
Astazi 22 ian 2010 am fost la interviu in Croydon ptr yellow card.A durat 4 ore.Am intrat acolo la 9 dimineata,cam pe la ora 10 am dat toate actele dupa care mi s-a spus sa revin c-am in doua ore.la ora 12 am fost inapoi,iar doamna de la ghiseu mi-a dat cardul fara probleme.Nu m-au intrebat nimic decat ce mi-a trebuit in aplicatie.Mentionez ca,cursul a fost unul ESOL part-time cu 2 ore pe saptamana,iar persoana care ma sustinea financiar a fost cu mine acolo,nu a intrebat-o nimeni nimic,cine este sau ceva de genul,decat a spus la ghiseu cand am predat actele ca este sustinatorul meu financiar.atat.
Daca cineva are vreo intrebare ma pute-ti intreba...voi raspunde sincer tuturor,dar nu a fost greu deloc.
luca123
Gramatic
Gramatic

Re:Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Postby reka » Feb 2nd, '10, 14:16

Salut tuturor

In legatura cu online appointment la PEO Croydon, eu am folosit azi serviciul, a functionat excelent si am primit appointmen pe 4 Martie, putin cam tarziu dar ebine si asa.
Mai sus a scris cineva ca nu prae functioneaza serviciul, pai nu stiu azi a mers poate au reparat de atunci. Mult suces pt toti! -bravo-
reka
Calfa
Calfa

Postby silverfern » Feb 2nd, '10, 14:35

4 Martie??? Prin posta dureaza cam 2 saptamani. Dar bine ca avem posibilitatea de a alege.
silverfern
Moderator
Moderator

Postby ioana_c86 » Feb 6th, '10, 00:57

Referitor la online booking la PEO Croydon - am reusit relativ usor sa ma programez, dar sunt inca nedumerita daca am ales corect categoria aplicatiei. Stiu k daca aplici pt blue card ca si angajat legal timp de 12 luni,si esti cetatean roman:) aplici cu formularul BR1. Problema e ca eu nu am gasit asa ceva pt programare, doar EEA1. Am facut corect programarea sau o sa am surprize?
Multumesc si bafta tuturor!
ioana_c86
Calfa
Calfa

Postby anouka » Feb 6th, '10, 14:50

ioana_c86 a scris:
Referitor la online booking la PEO Croydon - am reusit relativ usor sa ma programez, dar sunt inca nedumerita daca am ales corect categoria aplicatiei. Stiu k daca aplici pt blue card ca si angajat legal timp de 12 luni,si esti cetatean roman:) aplici cu formularul BR1. Problema e ca eu nu am gasit asa ceva pt programare, doar EEA1. Am facut corect programarea sau o sa am surprize?
Multumesc si bafta tuturor!

din cate stiu eu, EEA1 se refera la alta aplicatie.
anouka
Cavaler
Cavaler

Postby alecule » Feb 8th, '10, 18:12

Linkul direct catre sistemul online este https://ukbabooking.homeoffice.gov.uk/ukba/index.start
alecule
Haiduc
Haiduc

Postby alecule » Feb 8th, '10, 19:09

Multumesc pentru aceasta stiream folosit sistemul si merge bine.
Am aplicat astazi (08 feb) si m-am programat pentru vineri 12 februarie. Banuiesc ca tine si de noroc sa gasesti un `slot` liber rapid...
alecule
Haiduc
Haiduc

Programare si interviu Croydon

Postby john_doe_ » Sep 21st, '10, 08:47

Salut. Prietena mea are interviu in Croydon pe 27 septembrie pt blue card. Ar putea cineva sa imi spuna la ce sa se astepte acolo? Cum i se va procesa dosarul? Cat va dura sa primeasca un raspuns? Va multumesc mult.
john_doe_
Gramatic
Gramatic

Re: Interviu Croydon

Postby rebecca_uk » Sep 21st, '10, 10:10

rebecca_uk
Contributor
Contributor

Postby john_doe_ » Sep 21st, '10, 13:30

mersi mult Rebecca.
john_doe_
Gramatic
Gramatic

Postby lucian.huluta » Sep 21st, '10, 16:15

Hello,

Felicitari pentru interviu si mult succes in continuare!

Spune-mi te rog prietena ta cand si-a facut appointment-ul? A folosit: https://ukbabooking.homeoffice.gov.uk/ukba/index.start ?

Eu am incercat azi sa fac o programare pentru PBS T1 (HSMP) si orice data as selecta pentru programare primesc mesjaul: "There are currently no appointments available, please try again later."

Imi puteti da alte sfaturi. E mai bine sa-i contactez telefonic?

In perioada 11 - 22 octombrie voi fi in Manchester, am sanse sa obtin o programare in aceasta perioada pentru a-mi sustine dosarul?

Multumesc.
Lucian
lucian.huluta
Calfa
Calfa

Postby lucian.huluta » Sep 21st, '10, 16:51

Rectific,

Tocmai am reusit sa fac si eu o programare pentru 1 noiembrie 2010 dupa o zi intreaga de incercari.

Succes!
lucian.huluta
Calfa
Calfa

Re: Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Postby MonicaM » Oct 4th, '10, 14:55

Buna ziua,
Acum incerc sa imi completez bookingul online pt croydon (aplic pt blue card ca dependent de sot, el are yellow), problema este la Application type, trebuie sa aleg EEA1 nu??? v-am scris pt ca vreau sa fiu sigura si sa nu gresesc.
Va multumesc
MonicaM
Calfa
Calfa

Postby MonicaM » Oct 4th, '10, 15:44

Multumesc pentru raspuns, am mai cautat pe forum si am vazut ca e ok cu EEA 1 (nu era optiune pt BR1).
M-au programat in noiembrie, 12, numai atunci erau locuri.
MonicaM
Calfa
Calfa

Postby alynutza_0 » Oct 13th, '10, 20:38

Buna
si eu vreau sa aplic pt yellow card, ca student, la programarile online scrie ca trebuie sa platesti niste taxe, stie careva cat?si cum e mai bn sa te duci personal sau prin posta.cei de la ambasada mia zis sa aplic prin posta si intr-o luna imi vine, daca am indeplinit toate criteriile.multumesc
alynutza_0
Haiduc
Haiduc

Postby valentin » Oct 13th, '10, 21:10

E mai bine sa te duci personal la Croydon. Prin posta poate dura si 2 luni.

Si, indiferent de ce scrie pe site, NU exista niciun fel de taxa. Selectezi EEA.
valentin
Gazetar
Gazetar

Aplicatie online pt programare la Croydon !!!

Postby Gabriel_uk » Nov 2nd, '10, 12:31

[attachment:1]C:fakepathforms.jpg[/attachment]
URASC ACRONIMELE - Rog ajutor - vreau o programare pt blue card , dar nust unde ma incadrez ...

If you are booking an appointment to make your application in person you will need to bring the correct Application Form and fee with you on the day along with the relevant supporting information. You will also be required to attend prior to your current leave expiring.
Please check that you have the most up to date Application Form and relevant supporting information. If you attend your appointment without this you may not be seen.
If you need to check which Application Form you will need to bring to your appointment please logout and come back later.
Please confirm which form you will be bringing with you:
Please select the type of application you require:
Gabriel_uk
Gramatic
Gramatic

Re: Aplicatie online pt programare la Croydon !!!

Postby Mutu » Nov 2nd, '10, 12:33

Gabriel_uk wrote:
URASC ACRONIMELE - Rog ajutor - vreau o programare pt blue card , dar nust unde ma incadrez ...

If you are booking an appointment to make your application in person you will need to bring the correct Application Form and fee with you on the day along with the relevant supporting information. You will also be required to attend prior to your current leave expiring.
Please check that you have the most up to date Application Form and relevant supporting information. If you attend your appointment without this you may not be seen.
If you need to check which Application Form you will need to bring to your appointment please logout and come back later.
Please confirm which form you will be bringing with you:
Please select the type of application you require:
Poti sa fii mai explicit? Imaginea de mai sus e prea mica. Daca aplici pentru BC in general iti trebuie BR1.
Image
Mutu
Contributor
Contributor

Re: Aplicatie online pt programare la Croydon !!!

Postby gaga » Nov 7th, '10, 22:43

Buan seara

Acesta este nr. de tel unde pot face appoiment to applu for Yellow Card as student?
Applying in person
To contact us if you would like to apply in person please call the immigration enquiry bureau (IEB).
Tel: 0870 606 7766
Textphone: 0800 389 8289
Opening times: Monday to Thursday 9:00am to 4:45pm. Friday 9:00am to 4:30pm .

Pot face appoiment online de asemenea?
Multumesc.

Si ince o intrebare va rog .Fratele meu trebuie sa a duca si Bank Statement cu el in ziua interviului la Croydon?
gaga
Caligraf
Caligraf

Next

3126 posts • Page 1 of 1051, 2, 3, 4, 5 ... 105