Traduceri Autorizate Londra - Romani in UK
Contabilitate - Tax Return - CIS - Romani in UK

Hai sa ne cunoastem! #3

Sa facem prezentarile!
965 posts • Page 23 of 331 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33

Re: Hai sa ne cunoastem! #3

Postby ernestina » Jan 22nd, '13, 17:12

[/b]Buna,sunt Ernestina din Dej,jud Cluj.....In acest moment locuiesc in spania de 13 ani, dar aici lucrurile merg foarte prost....ma bucur ca am intrat pe acest forum...asa profit sa salut pe toata lumea......
ernestina
Calfa
Calfa

Postby miska » Jan 22nd, '13, 19:02

Va salut pe toti de pe aici..
desi sunt cam nou si singur prin zona .. pe aici . mi-ar placea sa cunosc romani de pe langa
Amanford ,Swansea si care ma pot ajuta cu ceva sfaturi legate de viata de pe aici.
Toate cele bune!!
miska
Haiduc
Haiduc

Postby Radooo » Jan 27th, '13, 16:41

Va salut!

M-am inscris de ceva timp pe forum dar se pare ca am uitat sa ma prezint. :)

Sunt Radu din Craiova, am ajuns in UK in urma cu 2 sapamani impreuna cu sotia. Ne-am stabilit in Nottingham unde sotia a primit un job, sper sa gasesc si eu cat mai curand ceva, mai ales ca e mult mai usor sa aplici si sa mergi la un interviu din UK, decat sa faci drumul RO-UK si retur in 2-3 zile.

Daca mai sunt romani prin Nottingham as fi incantat sa ne cunoastem la o bere, ceai, etc. Am vazut ca este si un restaurant romanesc in Nott, abia astept sa incerc sarmalutele :)))

Un weekend placut va doresc!
Radu
Radooo
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby Catalina84 » Jan 29th, '13, 20:38

Buna,

Am descoperit zilele astea site-ul si mi se pare foarte tare :-)
Eu locuiesc in Reading- Berkshire. Mai e cineva prin zona?

Catalina
Catalina84
Cetitor
Cetitor

Postby Nonmaterie » Jan 29th, '13, 21:24

Din ce in ce mai mult romani, de calitate, vor sa vina in U.K. Ma bucur foarte mult ! Dragii mei... daca sunteti ok, totul o sa fie bine. O sa gasiti munca, o sa faceti banuti si o sa uitati de stresul de acasa. Va trebuie cam 6 luni sa va adaptati la modul in care sunt britanicii, si in general la modul in care te transforma U.K.-ul. I bloody love London !
Daca aveti nevoie de ajutor, informatii, sau ... chestii legate de inginerie mecanica :)) sunati-ma :)
07960621108.
Si inca ceva...daca vreti sa iesim in Weekend, iesim la un diet coke...asta pentru ca nevasta mea and I ... suntem on a bloody diet.
Imagination is more important than knowledge
Nonmaterie
Caligraf
Caligraf

Postby zoozie_mummy » Jan 31st, '13, 22:50

Bine v-am gasit!
Va urmaresc de vreo jumatate de an, dar abia astazi mi-am facut cont, asa ca primul post este de prezentare :)

Eu sunt o proaspata si singura mamica, ce ma voi muta de la 1 iunie in Londra, impreuna cu fiica si mama mea. In septembrie voi incepe un program masteral si sper ca voi reusi sa ma angajez part time destul de repede. In RO am o experienta de peste 10 ani in marcom, experienta ce sper sa ma ajute, chiar si macar putin, sa obtin un job tot in domeniu.
Stiu ca va fi greu, dar pentru copil merita orice sacrificiu. Sunt convinsa ca ii va fi mult mai bine in UK. M-am documentat mult inainte sa iau decizia, stiu ce este de facut si ce ma asteapta acolo, doar ca trebuie sa mai treaca si aceste 4 luni si gata. In aprilie vom veni cateva zile ca sa ne cautam chirie, urmand ca in iunie sa venim deja la ceva sigur. Eu stiu Londra foarte bine, asa ca vin oarecum "acasa" si sper sa devina acasa pentru totdeauna.

Numai bine va doresc tuturor!
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them." (Walt Disney)
zoozie_mummy
Caligraf
Caligraf

Postby rebecca_uk » Feb 1st, '13, 09:17

Bun venit, zoozie-mummy!

Mult succes! si pentru ca esti mamica iti urez sa-ti traiasca puiuta! si ma gandesc ca poate vrei sa iei legatura cu alte mamici:

http://www.romani-online.co.uk/forum/ga ... -mamicilor -ma-iubesc-
Frati romani, va rog eu mult, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
rebecca_uk
Contributor
Contributor

Postby zoozie_mummy » Feb 1st, '13, 17:43

Multumesc mult pentru primire, cu siguranta voi lua legatura si cu celelalte mamici de pe forum ;)
"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them." (Walt Disney)
zoozie_mummy
Caligraf
Caligraf

Postby MDaniel » Feb 3rd, '13, 02:27

Salut tuturor !

Ma numesc Marius, as vrea sa vizitez Londra (si nu numai) in lunile ce urmeaza, as fi interesat sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi, daca sunteti amabili sa intrati din cand in cand pe TeamSpeak sa vorbim sau eventual sa imi lasati un mesaj cu un guideline de genul : " Iti recomand compania aeriana X, daca vrei sa inchiriezi o camera/casa ca si turist trebuie sa ai X si sa faci X ". Am citit in mare parte cam toate articolele importante de pe forumul acesta si nu numai, in mare parte stiu " cu ce se mananca " dar as vrea sa aud din gura cuiva care a trecut prin asta !

Va multumesc anticipat si va felicit pentru forum !
MDaniel
Gramatic
Gramatic

Postby sty1129 » Feb 3rd, '13, 23:03

Buna seara,
Sunt Stelian, am fost la Londra doar ca turist. Fiica mea este studenta la Northampton, iar eu culeg informatii pentru ea si prietenul ei care a ajuns si el de putin timp in UK. Fiul meu a fost si el acceptat la Northampton University asa ca din toamna va ingrosa si el randurile romanilor stabiliti in UK.
Am reusit datorita informatiilor de aici sa ii ajut la deschiderea contului si schimbarea permisului, asa ca multumesc tuturor celor care au postat informatiile ce mi-au si ne-au facut viata mai usoara.
Cu stima!
sty1129
Cetitor
Cetitor

Postby florin_cars » Feb 5th, '13, 11:47

Buna tuturor

Sunt Florin din Timisoara, am 31 ani, si de jumate de an rasfoiesc forumul vostru pt informatii.
Prietena mea Elena este membra de jumate de an pe acest forum, a fost de 2 ori in Anglia(ultima oara a si lucrat) din vara trecuta si vrem sa ne mutam anul acesta in UK. Elena este foarte motivata pentru ca desi cunoaste mai putin limba EN decat mine, i-a placut ce a gasit in Anglia, si acum sunt si eu motivat datorita ei sa facem acest pas.

Multumesc pe aceasta cale celor care au initiat acest forum si pt informatiile de pret ce le ofera cu totii, semenilor romani.

Eu cunosc limba engleza, italiana, detin permis auto toate categoriile, iar Elena are cateva studii superioare, dorim sa ne integram cat mai bine in peisajul englezesc.

Va salutam -ura-
florin_cars
Scrib
Scrib

Postby sylvyaflorea » Feb 5th, '13, 11:55

Buna Florin!!! iti dorim mult succes !!
The only people who truly know your story are the ones that helped you write it
sylvyaflorea
Scrib
Scrib

Postby dianus » Feb 6th, '13, 20:42

Buna ziua,

Numele meu este Diana,locuiesc de doua luni in Plymouth.
Multumiri si respect ptr munca depusa in acest forum,tuturor celor care au postat si ne-au facut viata mai usoara!

Toate cele bune!
dianus
Calfa
Calfa

Postby Diana85 » Feb 9th, '13, 08:00

Buna, sunt de 3 saptamani in londra NW,muncesc ca au pair daca mai sunt romani pe aici scrietimi Va rog pentru ca nu cunosc pe nimeni.
O zi buna tuturor, multumesc.
Diana85
Cetitor
Cetitor

Postby RocssLu » Feb 16th, '13, 15:43

Hello, hello! Hop si eu pe site-ul vostru :D sau mai bine zis = al nostru...
Deocamdata stau prin Forest Gate, venita de pe 30 decembrie 2012...incerc sa-mi fac si eu un rost in 'primitoarea' Anglie...
Bafta tuturor!
Rocsana
RocssLu
Cetitor
Cetitor

Postby radu2014 » Feb 17th, '13, 10:18

Va salut.
Ma numesc Radu si in curand voi locui in Londra. Am intrat in acest foro pentru a gasi cat mai multe informati despre viata din Anglia.
radu2014
Cetitor
Cetitor

Postby teo_toriatte » Feb 20th, '13, 19:01

buna tuturor.. Ma numesc Tudor amici 25 de ani si de 8 ani locuiesc in Italia, unde am studiat la un liceu economic.. La inceputul verii doresc sa ma mut la londra, oras care l-am vizitat de 4 ori in ultimi 4 ani .. Imi Place natura, mai ales plimbarile la munte.. Scriu si desenez in timpul liber.. Sunt solar si prietenos :-) sper sa imitare fac curand noi prieteni printre voi.. -da-da-
teo_toriatte
Haiduc
Haiduc

Postby teo_toriatte » Feb 20th, '13, 19:03

Scuzati ma, am un corector automatic eheheh
teo_toriatte
Haiduc
Haiduc

Postby mufa » Feb 21st, '13, 13:46

Firește, ai nevoie de corector ca să te exprimi în limba natală.

Semnătură!
mufa
Contributor
Contributor

Postby Dr. Evil » Feb 21st, '13, 14:01

Cred ca se refera la corectorul automat de pe mobil. Poate nu stie sa-l scoata.
Dr. Evil
Nobil
Nobil

Postby Dio » Feb 21st, '13, 14:28

teo_toriatte wrote:Scuzati ma, am un corector automatic eheheh

Nu-ti fa probleme, nu ai nevoie de corector automat pe forumul asta… te vor corecta DEX- maniacii la foc automat si fara drept de apel…

Bine ai venit in club! Intra toata lumea... scapa cine poate!!!
Dio
Sfatuitor
Sfatuitor

Postby TheXman » Feb 21st, '13, 16:18

Mie îmi place partea în care toţi dau copy-paste din DEX , unu nu e în stare să scrie din propriul cap ... upsss , cred că iarăşi o să fiu luat în colimator .
Ock Ohem Ocktei Wies Barsoom

"Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima ! Este complice !"
George Orwell
TheXman
Logofat
Logofat

Postby Dan » Feb 21st, '13, 16:23

@mufa - cica nici glume nu mai ai voie sa faci pe tema asta. Limba romana a devenit subiect tabu pe ROMANi ONLiNE :))))
http://zello.com/channels/k/ceBiO
Dan
Administrator
Administrator

Postby TheXman » Feb 21st, '13, 18:35

Consider că Dio a făcut şi el o glumă .
Hai să nu intrăm iarăşi în tranşee , e frumos afară , plin de nori , 0 grade ...
Ock Ohem Ocktei Wies Barsoom

"Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima ! Este complice !"
George Orwell
TheXman
Logofat
Logofat

Postby AdrianE » Feb 25th, '13, 02:59

Salut comunitatea Romaneasca din UK !Felicitari pentru acest Site/Forum,eu personal il gasesc foarte folositor.
Ma numesc Adrian si dupa juma' de viata petrecuta in Romania(cand am fost acasa -ras4- ) ma gandesc serios sa ma stabilesc in Scotia. Mai greu e sa-mi conving consoarta, dar o sa incep sa lucrez la asta curand.Dilema este unde anume sa ma stabilesc, am nevoie de un aeroport pentru job-ul meu dar nu as vrea sa locuiesc in aglomerari urbane,ma 'sufoc'. Country side este ceeace vreau eu pentru a locui.Deocamdata studiem problema si probabil curand vom face si o vizita in Scotia.
Ca profesie sunt Aircraft engineer si momentan lucrez pentru Ryanair undeva in Europa.
Va tin la curent .
Numai bine !
AdrianE
Cetitor
Cetitor

Postby teo_toriatte » Feb 25th, '13, 16:02

LOL limba setata per dispositivul mobil este limba italiana, limba care in acest moment este predominanta in viata mea de zi cui zi deci cateodata se mai intampla sa mai fac cate o greseala :)

Oricum multumesc pentru bun venit ;-)
teo_toriatte
Haiduc
Haiduc

Postby johnnybravo » Feb 26th, '13, 04:34

salutare la toti romanii de pe forum, eu sunt Ionutz ,de vreo doi ani in Isle of Man, aici sunt foarte putini romani pe insula, de aceea vreau sa ma mut in Uk. am urmarit discutiile de pe forum cu interes si am gasit multe informatii folositoare
johnnybravo
Haiduc
Haiduc

Postby UNHleaSHD » Feb 28th, '13, 21:03

Bine v-am gasit!

Eu ma numesc Marcel, am 20 de ani si locuiesc langa Bucuresti. Sper ca in viitorul apropiat (la vara, imediat ce termin liceul) sa ma alatur si eu comunitatii romanesti din Anglia.
As incerca sa plec, cu Au Pair, dar nu stiu cate sanse am. Daca doreste cineva sa ma indrume cu un link sau un mesaj privat ii raman recunosctor.

Have a nice day!
"It's barking mad!"
UNHleaSHD
Cetitor
Cetitor

Postby Adrian_Art » Mar 2nd, '13, 23:05

Salut , ma numesc Adrian , am 24 ani si sunt din Iasi. Imi doresc foarte mult dupa ce termin facultatea de Arte Plastice si Design (sectia design de produs ) la noi in tara sa pot pleca in UK.
Am o pasiune legata de arta(grafica , desen , pictura , arta digitala) care mi-as dori sa o dezvolt pe viitor.
Adrian_Art
Cetitor
Cetitor

Postby ruxi.f » Mar 6th, '13, 08:36

-dans- Helllooooo! Eu ma numesc Ruxandra, sunt din Bucuresti, am 24 ani si in septembrie anul acesta incep facultatea in Anglia, mai exact in Coventry! Sper sa gasesc pana atunci lume cu care sa ma imprietenesc chiar dinainte de a ajunge acolo si cateva sfaturi de ajutor pe acest forum.. Sa aveti o zi superrr!!!! -cu-bine-
ruxi.f
Haiduc
Haiduc

PreviousNext

965 posts • Page 23 of 331 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33